Dzisiaj wartość akcji KGHM Polska Miedź SA na warszawskiej giełdzie wzrosła o 6,5% i wynosi nawet 128 zł za sztukę. Tak wysoko spółka nie była notowana od września 2017.

Miedziowy potentat tym samym plasuje się na czwartym miejscu na warszawskiej giełdzie, po CD Projekt, PGNiG i PKO BP. Dosłownie w jeden dzień KGHM przeskoczył polskich gigantów, jakimi są PKN Orlen i PZU. Jak podaje Businnes Insider Polska do najwyższego historycznego poziomu notowań jeszcze droga długa, bo było to 200,30 zł z 11 kwietnia 2011. Dzisiejszy giełdowy wystrzał lubińskiej spółki na warszawskim parkiecie to efekt skokowego wzrostu cen złota. Jak podaje wspomniany portal przebiła ona 1940 USD za uncję. Rosną także ceny srebra nawet do 25 USD za uncję, a licząc dd początku bieżącego roku to wzrost aż o 36%.

Statystyki obu kruszców praktycznie zniwelowały zmniejszone w pierwszym półroczu wydobycie zrealizowane przez KGHM, co wynikało z epidemicznego zamrożenia gospodarki światowej. KGHM jest – jak już informowaliśmy w naszym portalu – w światowej czołówce producentów srebra.

Trzeba jeszcze dodać, że wbrew obawom analityków rynku, nie staniała miedź. Od miesiąca jest nawet notowany wzrost cen miedzi, która w skali pierwszego półrocza br. zanotowała 4-procentowy skok. Oznacza to nie tylko złagodzenie ujemnych skutków epidemii na kondycji lubińskiej spółki, ale nawet nadrobienie strat bilansowych spółki z pierwszego półrocza 2020. Pierwszy kwartał był dla KGHM korzystny, co odnotowaliśmy w naszym portalu.

Przypomnieć w tym miejscu należy o wielokierunkowej pomocy, jaką lubińska spółka przekazała podmiotom publicznym w okresie apogeum pandemii koronawirusa, co relacjonowaliśmy w naszym portalu.

Linia kolejowa nad Jeziorem Pilichowickim będzie rewitalizowana – jest oświadczenie zarządu województwa dolnośląskiego

Poprzedni artykuł

Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni!

Następny artykuł

2 Komentarze

  1. Rynek miedziowy doskonale prosperuje, pomimo kryzysu i epidemii, od miesiąca jest nawet notowany wzrost cen miedzi, widać że spółki w Polsce takie jak np.KGHM są dobrze zarządzane.

  2. To są świetne wiadomości, wbrew obawom analityków ceny miedzi nie zmalały, wręcz przeciwnie, rynek miedziowy leci w górę.

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like