LubinVideo

„Mie(dź) rodzinę” – sposób na to, by mieć rodzinę [VIDEO]

1

Kampanię społeczną pod hasłem „Mie(dź) rodzinę”, promującą ideę rodzicielstwa zastępczego zainaugurowały wspólnie miedziowe samorządy oraz KGHM Polska Miedź S.A. Miedziowa spółka patronuje temu projektowi.

Główny organizator projektu Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce alarmuje, że w Polsce obserwowany jest kryzys rodzicielstwa zastępczego, a liczba rodzin zastępczych dramatycznie maleje. Mówi o tym Anna Choszcz-Cendrowska reprezentująca to stowarzyszenie. Samorządowcy z Zagłębia Miedziowego nie mają wątpliwości co do znaczenia i zasadności tej kampanii, co akcentuje wicestarosta głogowski Jeremi Chołownia. W planie są akcje informacyjne wspierające pieczę zastępczą jako alternatywę dla instytucji opiekujących się dziećmi pozbawionych możliwości życia z biologicznymi rodzicami. Dla Fundacji KGHM bardzo ważne są projekty społeczne, co podkreśla kierownik projektu Błażej Marzoch. Zobacz nasze video.

Jako firma wrażliwa na problemy społeczne widzimy potrzebę pomocy w tej ważnej akcji. Naszym celem jest dotarcie z rzetelną informacją do mieszkańców Zagłębia Miedziowego i mamy nadzieję, że efektem będzie zwiększenie liczby zgłoszeń kandydatów na rodziców zastępczych – podkreśla Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM.

Specjaliści podkreślają, że dla prawidłowego rozwoju dziecko potrzebuje stałych i bezpiecznych relacji a rodziny zastępcze wybitnie pomagają w zbudowaniu prawidłowych więzi, kreowania poczucia własnej wartości w dziecku, rozwinięcia jego potencjału. Tezy te potwierdza praktyka, bo dzieci w rodzinach zastępczych znajdują w nich swoje bezpieczne i dobre miejsce, ale też dla rodzice zastępczy doświadczają w nowy sposób tego, co daje obecność dziecka w domu.

W kampanię włączyli się samorządowcy z Głogowa, Legnicy, Lubina i Polkowic. Szacuje się, że w zarządzanych przez nie instytucjach przebywa łącznie około 300 dzieci potrzebujących rodzin zastępczych, a 40 z nich to podopieczni poniżej 7 roku życia.

Partnerem głównym finansującym kampanię społeczną „Mie(dź) rodzinę” jest Fundacja KGHM, a partnerami wspierającymi są Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., CCC S.A. i Piast Group Sp. z o.o. Merytoryczną opiekę nad projektem sprawuje Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, a partnerami zaangażowanymi w realizację działań związanych z kampanią są: miasto Legnica oraz powiaty: legnicki, polkowicki, lubiński i głogowski.

VIDEO / RELACJA: Łukasz Ciona
INFO / FOTO: kghm.com.pl

Barbórka u przedszkolaków

Previous article

Dawne fortyfikacje przejdą rewitalizację – Głogów zyska kolejną turystyczną atrakcję

Next article

1 Comment

  1. […] Zagłębia Miedziowego zainicjowały działania w ramach projektu „Mie(dź) rodzinę”. Kampania, o której już informowaliśmy w serwisie video naszego portalu, pomoże w znalezieniu chętnych rodzin oraz zmieni wizerunek rodzicielstwa […]

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like