Dolny ŚląskPolitykaVideo

Michał Dworczyk: „Dolny Śląsk nadal ma się rozwijać i do tego potrzebna jest współpraca przy realizacji konkretnych projektów” [VIDEO]

0

Województwo dolnośląskie otrzyma nie – jak pierwotnie prognozowano 870 milionów euro – lecz o 143 miliony euro więcej. Celem trwających negocjacji i ustaleń jest, aby na Dolny Śląsk trafiło nawet ponad 2 miliardy euro.

To deklaracja ministra Michała Dworczyka – szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który wczoraj we Wrocławiu wraz z wiceministrem funduszy i polityki regionalnej Waldemarem Budą, poinformował o środkach, jakie w ramach nowego budżetu Unii Europejskiej trafią na Dolny Śląsk. Konferencję tę relacjonowaliśmy w naszym portalu.

Podczas briefingu prasowego oraz w rozmowie z nami minister Michał Dworczyk apelował do samorządowców o współpracę w zabiegach o jak największe zasoby finansowe dla regionu. Przełoży się to bowiem na realizowanie oczekiwanych przez mieszkańców ważnych projektów rozwojowych. O konkretnych zamierzeniach mówił także wicemarszałek Dolnego Śląska Grzegorz Macko. Zobacz nasze video.

Kwota ponad 870 milionów euro, która pojawiła się w przestrzeni medialnej, nie zadowoliła koalicjanta Prawa i Sprawiedliwość na Dolnym Śląsku, czyli Bezpartyjnych Samorządowców. Do tej kwestii odniósł się podczas konferencji prasowej wicemarszałek Dolnego Śląska Marcin Krzyżanowski. Natomiast wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski dziękował przybyłym politykom za współpracę w walce o fundusze mające stanowić o sile rozwojowej regionu.

Nikt nie ma wątpliwości, że Dolny Śląsk potrzebuje środków na dalszy rozwój. Od dzisiejszej pracowitości i skuteczności polityków zależy przyszłość naszego regionu.

Dariusz Nowakowski

To ma być miejsce ważne dla rozwoju miasta i regionu – półmetek rewitalizacji Centrum Witelona

Poprzedni artykuł

Polski rynek przewozów międzynarodowych sceptyczny wobec Pakietu Mobilności

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like