W jednym z pierwszych dni czerwca br., późnym wieczorem dyżurny komendy miejskiej Policji w Legnicy, otrzymał informację o ugodzeniu kobiety w brzuch, na terenie jednego z zakładów pracy w Legnicy.

Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy oraz policyjną grupę dochodzeniowo-śledczą. Wszystkie czynności były wykonywane bardzo skrupulatnie. Ustalono, że sprawca wszedł do szatni pracowniczej, gdzie grożąc nożem zażądał od 54-letniej kobiety wydania pieniędzy. Gdy ta odmówiła, ugodził ją w brzuch, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowana, została przewieziona do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Intensywna praca operacyjna policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu doprowadziła do wytypowania mężczyzny, mogącego mieć związek ze sprawą. Podejrzany o atak na kobietę 33-letni mieszkaniec powiatu legnickiego został zatrzymany. Mężczyzna, usłyszał już w tej sprawie zarzuty, usiłowania zabójstwa, usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz naruszenia czynności narządu ciała.

Został doprowadzony do sądu z wnioskiem prokuratorskim o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd, po zapoznaniu się z materiałami, zastosował wobec podejrzanego, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za czyn, o który jest podejrzany, grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Poprzez: KMP Legnica

Mocne wsparcie z budżetu państwa – Polkowice otrzymają pomoc z Funduszu Inwestycji Samorządowych

Poprzedni artykuł

Powiatowy Urząd Pracy w Polkowicach pracuje – obsługa klientów w trybie pracy zdalnej

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: