Z nietypowym zdarzeniem drogowym spotkali się policjanci lubińskiej drogówki. Funkcjonariusze zostali wezwani do potrącenia 22-latki w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubin.

Wyjaśniając na miejscu okoliczności w jakich doszło do zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że kobieta jadąc na rowerze z niesprawnymi hamulcami, była… holowana na lince przez swojego 25-letniego kolegę, który również poruszał się na jednośladzie. W pewnym momencie mężczyzna zjechał na pobocze ustępując pierwszeństwa kierującemu samochodem osobowym. Kobieta nie mając hamulców i znajdując się pod wpływem alkoholu uderzyła w pojazd, uszkadzając go.

Policjanci ustalili, że para znajomych chwilę wcześniej piła alkohol pod jednym z miejscowych sklepów. Z uwagi na uszkodzone hamulce w rowerze kobiety, jej kolega zaproponował holowanie koleżanki. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym i wtedy doszło do opisanego wyżej zdarzenia.

Badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów, wykazało w organizmie 22-latki 1,2 promila alkoholu, a u jej kolegi blisko promil. Kobieta w wyniku uderzenia w samochód doznała urazu nogi. Kierowca tego auta był trzeźwy. Po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności w sprawie, kobieta i mężczyzna poniosą odpowiednie konsekwencje prawne swojego zachowania.

Poprzez: KPP Lubin

Decyzja w rękach mieszkańców (ANKIETA)

Poprzedni artykuł

Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości – kolejny milion złotych dla PWSZ im. Witelona w Legnicy

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: