Magdalena Sieradzka jest młodą i świetnie się zapowiadającą zawodniczką klubu LZS SKS Raszówka. Ma już w dorobku tytuł mistrzyni Dolnego Śląska, a w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajęła siódme miejsce.

LZS SKS Raszówka otrzymał od właśnie od samorządu gminy Lubin nowy profesjonalny łuk, z którego strzelać będzie Magdalena Sieradzka. miejsce. Taki profesjonalny łuk musi być specjalnie ustawiony do konkretnego zawodnika. Magda już z nim trenuje. To bardzo dobry sprzęt, na którym można zdobywać medale na zawodach międzynarodowych.

Magdalena Sieradzka jest członkiem kadry narodowej. Jesteśmy bardzo wdzięczni władzom Gminy Lubin za wsparcie. Trenujemy intensywnie przez cały rok, osiągamy liczne sukcesy i z dumą reprezentujemy gminę. Nasze sukcesy klasyfikują sport młodzieżowy na 17. miejscu spośród 150 klasyfikowanych klubów w Polsce – mówi z dumą trener, opiekun i twórca sukcesów łuczników z Raszówki Jerzy Dzikowski.

Klub ma na swoim wyposażeniu około 50 różnych łuków, w tym dla dzieci, dorosłych i młodzieży. Najnowszy nabytek, to łuk bardzo wysokiej klasy. Jest wykonany z karbonu i aluminium. Prawidłowe napięcie cięciwy i oddanie serii sześciu strzałów wymaga od zawodników dużej siły. Można to porównać z wysiłkiem podnoszenia 30 ton przez ciężarowca.  Środkowa, główna część łuku to tzw. majdan, są jeszcze dwa ramiona, celownik, amortyzator drgań i oczywiście cięciwa.

Życzymy jak najwięcej strzałów w dziesiątkę, jeszcze więcej medali i tytułów mistrzowskich – mówił zastępca wójta Gminy Lubin Bartosz Chojnacki, wręczając zawodniczce łuk. W symbolicznej uroczystości oprócz trenera wziął także udział Marek Rogalski, prezes LSZ SKS Raszówka.

Poprzez: ug.lubin.pl

Na Dolnym Śląsku wieś jest piękna i pomysłowa – Konradówka w gminie Chojnów i Kurów Wielki w gminie Gaworzyce wśród laureatów wojewódzkiego konkursu

Poprzedni artykuł

NIE nowotworom u dzieci – dzisiaj i jutro można zarejestrować się na badania profilaktyczne / AKTUALIZACJA: 16.10.2020 – 18:30

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like