Fot. KPP Lubin

29-letni mieszkaniec Lubina został zatrzymany za posiadanie znacznej ilości kokainy. Funkcjonariusze złapali mężczyznę na drodze, kiedy kierował on swoim samochodem. Co więcej, w jego samochodzie znaleziono też maczetę i gaz pieprzowy. Jak się później okazało, 29-latek jest jednym z liderów grup pseudokibiców. Na ten moment zastosowano wobec niego trzymiesięczny areszt, o jego dalszych losach zadecyduje sąd.

Współpraca lubińskich i wrocławskich policjantów doprowadziła do przechwycenia znacznej ilości kokainy. – Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Lubina, który w samochodzie przewoził kokainę. Mężczyzna został zatrzymany, gdy kierował samochodem osobowym marki Honda na terenie gminy Rudna. To w tym aucie kryminalni znaleźli zawiniątko z białym proszkiem, który po zbadaniu testerem okazał się być kokainą. Z ujawnionej ilości środka psychotropowego, podejrzany mógłby przygotować blisko tysiąc porcji handlowych tego narkotyku. W pojeździe zatrzymanego, funkcjonariusze ujawnili również maczetę oraz gaz pieprzowy. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany jest jednym z liderów grup pseudokibiców – mówi Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.

Fot. KPP Lubin

Lubinianin został aresztowany tymczasowo na czas trzech miesięcy. Usłyszał on zarzut posiadania narkotyków oraz uczestniczenia, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w obrocie znacznych ilości substancji psychotropowych Grozi mu nie mniej niż dwa lata więzienia. Prokuratura Rejonowa w Lubinie prowadzi dalsze czynności w sprawie.

Zagłosuj na Polkowice

Poprzedni artykuł

Senior zatrzymany z marihuaną

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like