Fot. UG Polkowice

Zakup autobusów elektrycznych przez Polkowice to jeden z projektów biorących udział w organizowanym przez Polska Agencję Prasową ogólnopolskim konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Jego celem promocja samorządowych inwestycji unijnych, a także chęć inspirowania innych do podejmowania podobnych inicjatyw.

–  Każdy może oddać głos na naszą gminę klikając TUTAJ i wybierając projekt o nazwie „Polkowice liderem elektromobilności”. Trzy inwestycje z najwyższą liczbą głosów nagrodzone zostaną statuetką, a zdobywcę pierwszego miejsca dodatkowo odwiedzi reporter PAP i udokumentuje zwycięskie przedsięwzięcie. Relacja  z tej wizyty zostanie opublikowana na stronach PAP. Zachęcam wszystkich mieszkańców do oddania głosu na nasz projekt –  mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Dziewięć zeroemisyjnych autobusów Yutong za ponad 18,8 mln zł gmina Polkowice nabyła w ramach projektu „Zakup autobusów o napędzie elektrycznym dla połączeń miejskich i podmiejskich w gminie Polkowice” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, z którego na ten cel pochodzi prawie 14 mln zł co stanowi 74% całej kwoty.

Rada Rozwoju Obszaru Gospodarczego przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A.

Poprzedni artykuł

Lubin: Lider pseudokibiców z kokainą i maczetą w aucie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like