Fot. KPP Lubin

Funkcjonariusze lubińskiej komendy zatrzymali 22-letniego złodzieja z Legnicy. Kradł rowery, sprzęt wędkarski i elektronarzędzia. Straty szacowane są na ponad 24 tysiące złotych. Sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet 10 lat więzienia. O jego losie zadecyduje sąd.

Lubińscy policjanci pracowali nad sprawami kradzieży na terenie miasta i gminy. Podejrzany o przestępstwa 22-letni legniczanin został zatrzymany kilka dni po kradzieżach.

Fot. KPP Lubin

– Śledczy na podstawie zebranego przez siebie materiału dowodowego udowodnili mężczyźnie kradzież 5 rowerów, sprzętu wędkarskiego, kuchenki i elektronarzędzi. Mężczyzna nie pogardził również męską kurtką. 22-latek wykorzystywał nieobecność właścicieli garaży czy lokali gospodarczych i kradł wszystko co mógł następnie szybko spieniężyć. Łączne straty jakie oszacowali pokrzywdzeni to ponad 24 tysiące złotych – mówi Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie – To jednak nie wszystkie przewinienia zatrzymanego legniczanina. Jak się okazało, mężczyzna podobnych przestępstw dokonywał na terenie powiatów ościennych. Pomimo młodego wieku był również w przeszłości karany między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu – dodaje rzeczniczka lubińskiej komendy.

22-latek usłyszał już zarzuty, do wszystkich z nich się przyznał. Mężczyzna oświadczył, że sprzedawał kradzione przedmioty przypadkowym ludziom. Grozi mu teraz nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Skok do ery cyfrowej – Elektroniczne licytacje komornicze

Poprzedni artykuł

Gminny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii na 2022 rok – Konsultacje społeczne do 30 listopada

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. Gdzie można sprawdzić co ukradł i jaki to byl sprzęt wędkarski

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like