Zdjęcie ilustracyjne

Kolejna ofiara internetowego przestępstwa w Lubinie. Tym razem to 44-letnia kobieta, która utraciła ponad 5 tysięcy złotych. Panuje prawdziwa plaga wirtualnych oszustw! Jedna z popularnych technik stosowanych przez przestępców polega na skontaktowaniu się z ofiarą za pośrednictwem WhatsApp’a. Oszust twierdzi, że dokonał zakupu i wysyła link, który rzekomo ma prowadzić do systemu płatności OLX. W ten sposób z kont pokrzywdzonych znikają ich oszczędności.

Niestety, opisywana powyżej metoda jest bardzo skuteczna, gdyż lubińscy policjanci otrzymali kolejne podobne zgłoszenie.

– Mieszkanka Lubina zgłosiła, iż wystawiła na sprzedaż sofę o wartości 500 złotych. Otrzymała fałszywy link do InPostu, gdzie musiała wybrać przesyłkę oraz ją opłacić. Na specjalnie spreparowanej stronie mogła zapłacić jedynie za pośrednictwem karty płatniczej, po podaniu jej pełnych danych – i tutaj powinna się każdemu zapalić czerwona lampka… Jeżeli ktoś chce od nas pełne dane karty – to może być oszustwo – ostrzega oficer prasowy KPP w Lubinie, Sylwia Serafin.

44-latka podała wszystkie swoje dane i straciła ponad 5 tysięcy złotych.

W przypadku płatności OLX, etykieta przesyłki nie zostanie wygenerowana, jeżeli kupujący nie dokona wpłaty. Serwis sam nas o tym fakcie poinformuje – przypomina Policja.

Głogowski Neptun do końca 2023 roku stanie się ośrodkiem turystycznym

Poprzedni artykuł

Masz cukrzycę? Badaj słuch!

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. Do mnie już też się zgłosili ale się nie dałam…..

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like