Fot. Facebook/Muzeum Miedzi w Legnicy

Za oknem już jesień. “Równie melancholijne bywa malarstwo Edwarda Mirowskiego, nieżyjącego już, legnickiego malarza, który wiele lat artystycznego życia spędził w Niemczech”. Muzeum w Legnicy zaprasza na wernisaż wystawy “Mirowski znany i nieznany” już  dzisiaj, o godz. 17.00 w Akademii Rycerskiej.

Jak informuje muzeum, kolekcja kilkudziesięciu obrazów malarza pochodzi od niemieckiej rodziny Höring, której zależało na prezentacji dorobku artysty w Polsce. Do legnickiego Muzeum Miedzi trafiły wypożyczone z Kronach dzieła artysty. Dodatkowo, na ekspozycji prezentowane będą obrazy zakupione przez mieszkańców Legnicy od samego Edwarda Mirowskiego.

Fot. Facebook/Muzeum Miedzi w Legnicy

Malarstwo Edwarda Mirowskiego jest pod każdym względem różnorodne – pod względem stylu, tematyki, techniki (obrazy na płótnie, płycie, akwarele). Melancholijne pejzaże, widoki miast, klasyczny portret, tematy nawiązujące do sztuki antycznej, oraz pełne ekspresji malarstwo abstrakcyjne – tych wątków można szukać w malarstwie twórcy, któremu nie była obca także rzeźba. Na wystawie zobaczymy jednak kolekcję malarską. Znane i nieznane prace Mirowskiego – zapowiadają organizatorzy.

Fot. Facebook/Muzeum Miedzi w Legnicy

Podróż żywności od pola do stołu – Konkurs plastyczny FAO dla dzieci i młodzieży

Poprzedni artykuł

Nowelizacja ustawy o sporcie – Dodatkowe stypendia sportowe oraz wyższe stypendia specjalne i świadczenia olimpijskie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like