LubinVideoTwoje miasto

Krok w kierunku normalności – w Lubinie dzieci wracają do przedszkola [VIDEO]

0

Prezydent Robert Raczyński mówi jasno: na decyzję rządu czekaliśmy, byliśmy gotowi wcześniej. Zgodnie z naszą wcześniejszą informacją samorząd uruchomiło opiekę dla najmłodszych lubinian.

Było mało czasu na przygotowanie, ale jesteśmy gotowi – deklaruje Andrzej Pudełko z wydziału oświaty lubińskiego ratusza i wskazuje na podjęte środki organizacyjne. Jak zmieni się praca każdego lubińskiego przedszkola? Wprowadzono szereg rozwiązań, których celem jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa dzieciom, rodzicom i pracownikom placówek. Zobacz nasze video.

Już wcześniej włodarz miasta sygnalizował plan. Rząd w żaden sposób nie ograniczył liczby dzieci w grupach przedszkolnych i żłobkowych, dał jedynie taką możliwość samorządom. My chcemy wrócić do pracy na tych samych zasadach, w tych samych grupach. Może się to zmienić tylko w sytuacji, gdy zabraknie nam kadry. Liczymy jednak, że tak się nie stanie – napisał kilka dni temu prezydent Lubina Robert Raczyński.

Nie wszystkie samorządy tak dobrze poradziły sobie z powrotem dzieci do placówek. Niektóre gminy nadal analizują warunki przywrócenia działalności przedszkoli i żłobków, konsultują z rozmaitymi instytucjami i przede wszystkim z rodzicami. Jest też druga strona medalu – rodzice, nawet jeśli nie wszyscy, chcą, a czasem muszą wrócić do pracy. Żłobki i przedszkola są potrzebne. Przywrócenie ich funkcjonowania to także jeden z symptomów powrotu do normalności. Lubin wyszedł naprzeciw tym potrzebom, dzięki czemu decyzja jest po stronie rodziców.

Dariusz Nowakowski

Bashkirov zostaje do 2022! Miedziowi wrócili do treningów przed wznowieniem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy! [VIDEO]

Poprzedni artykuł

ZKM przywraca większość połączeń

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: