Evgeni Bashkirov do Zagłębia dołączył 26 lutego bieżącego roku. Przed wstrzymaniem rozgrywek spowodowanym sytuacją epidemiologiczną w Polsce zdołał rozegrać w barwach Zagłębia zaledwie w trzech spotkaniach.

Zaliczył asystę przy trafieniu Sasy Balicia w spotkaniu przeciwko Lechii Gdańsk. Ponadto wykazywał dużą kreatywność i chęć brania udziału w akcjach ofensywnych zespołu. Teraz gdy Zagłębie ma pewność, że zostanie w klubie może mówić o sporym wzmocnieniu. Były młodzieżowy reprezentant Rosji U-19 miał podpisany kontrakt na pół roku. Wydawało się oczywiste, że były kapitan Rubina Kazań do klubu z Lubina przyszedł „na chwilę” aby zmienić go na lepszy.

Po dobrej połówce sezonu oczywiście, być może pandemia te plany pokrzyżowała. Polska stosunkowo łagodnie przechodzi kryzys związany z koronawirusem. Zatem ta decyzja o przedłużeniu kontraktu powinna dodać kibicom nutkę umiarkowanego optymizmu. W końcu Filip Starzyński po odejściu innego Filipa – Jagiełły będzie mógł krótkimi podaniami rozmontowywać obronę przeciwnika.

Co mieliśmy okazję zobaczyć choćby w derbowym meczu ze Śląskiem. Baszkirow to zawodnik, który prawdopodobnie wykorzysta potencjał pozostałych graczy ofensywnych: Patryka Szysza, czy Damjana Bohara. Obecnie wyceniany jest przez portal transfermarkt.pl na 750 tys. euro.

Bardzo się cieszę, że zostałem w Zagłębiu na kolejne lata. W tym krótkim czasie przekonałem się, że jest do dobry klub dla mojego rozwoju, z ciekawym potencjałem i rozbudowaną infrastrukturą. Myślę, że to był logiczny ruch z mojej strony. Klub bardzo szybko wyszedł z inicjatywą przedłużenia umowy, za co jestem wdzięczny prezesowi, ale i wszystkim ludziom związanym z Zagłębiem Lubin. To był dla mnie jasny sygnał, że tutaj mnie potrzebują i wiążą ze mną przyszłość – dodał tuż po parafowaniu umowy pomocnik Miedziowych.

W środę 6 maja Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zgodzie Komisji Lekarskiej PZPN na treningi grupowe dla poszczególnych klubów PKO Ekstraklasy. W tej grupie znalazła się drużyna KGHM Zagłębie Lubin, które tego samego dnia wyszła na pierwsze od wielu tygodni zajęcia na boisku.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 2 maja 2020, trening zespołu mógł odbywać się w grupach kilkuosobowych. Piłkarze Miedziowych, mając do dyspozycji kilka pełnowymiarowych boisk znajdujących się na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, zostali podzieleni więc na mniejsze podgrupy. W zajęciach uczestniczyli wszyscy zawodnicy pierwszego zespołu. Miejmy nadzieje, że równie szybko jak piłkarze na boisko tak kibice wrócą na stadiony.

RELACJA: Dariusz Nowakowski

VIDEO: TV Zagłębia Lubin

Uliczny zdrój – pomysł mieszkańców Głogowa spełni się

Poprzedni artykuł

Krok w kierunku normalności – w Lubinie dzieci wracają do przedszkola [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: