Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy trafnie wytypowali sprawcę kradzieży pojazdu. Do przestępstwa doszło jeszcze w grudniu na terenie Wałbrzycha.

Dzięki intensywnej pracy operacyjnej kryminalni ustalili, że mężczyzna porusza się skradzionym autem po ulicach Legnicy. Natychmiast podjęli działania, aby zatrzymać kierującego. Na jednej z głównych ulic miasta policjanci zauważyli pojazd będący w ich zainteresowaniu, dlatego postanowili zatrzymać go do kontroli. Niestety kierujący widząc zbliżający się radiowóz dający sygnały do zatrzymania pojazdu rozpoczął ucieczkę.

Najpierw brawurowo pędził ulicami miasta, aż na wysokości ronda zatrzymał samochód, wysiadł z niego i podjął ucieczkę pieszo. Kryminalni również kontynuowali pościg i zaledwie po kilku minutach zatrzymali mężczyznę. Był to 32-letni mieszkaniec Legnicy. Porzucony pojazd został przez policjantów zabezpieczony.

Zatrzymany 32-latek usłyszał już zarzut dokonania kradzieży z włamaniem oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

„Polkowicka Złota Rączka Plus” – edycja 2021

Poprzedni artykuł

Już w lutym 2021 – XII Legnickie Prezentacje Edukacyjne on-line

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like