• Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy ustalili i zatrzymali podejrzanego o włamania i kradzieże na terenie miasta. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Lubina.

Sprawca od listopada ubiegłego roku dokonał kradzieży mienia na łączną kwotę blisko 2 tys. zł. Ukradł m. in. telefon komórkowy z pomieszczenia gospodarczego czy narzędzia i elektronarzędzia z piwnicy. Mężczyzna nie tylko pod osłoną nocy dokonywał swoich czynów. Potrafił też w biały dzień pozbawić pokrzywdzonych ich własności. Tak było w przypadku dwóch kwiaciarni. Wykorzystując nieuwagę właścicielek lokalu, z jednej kwiaciarni ukradł towar o wartości 450 zł, a z drugiej choinkę wraz z ozdobami również o tej samej wartości.

Sprawca ukrywał się przed organami ścigania, chcąc uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. Został w konsekwencji namierzony przez policjantów i zatrzymany. Teraz za przestępstwa, których się dopuścił, odpowie przed sądem. Może mu grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Innego dnia policjanci z lubińskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia.

Sprawca przebywając ze swoim kolegą w jego mieszkaniu, w trakcie snu właściciela, wyniósł cenne przedmioty. Chwilę wcześniej mężczyźni spożywali razem alkohol. Pokrzywdzony obdarzył zaufaniem 36-latka i pozwolił mu zostać na noc. Sprawca jednak wykorzystał nadarzającą się okazję do kradzieży.  Jego łupem padły m.in. telefon komórkowy, wyroby ze złota, elektronarzędzia, karta płatnicza i odzież. Policjanci ustalili, że podejrzany skradł przedmioty w postaci telefonu, złotej biżuterii, elektronarzędzi, karty płatniczej, odzieży, a nawet lornetkę z noktowizorem, na łączną kwotę ponad 6 tys. zł.

Obecnie trwają czynności zmierzające do odnalezienia skradzionych rzeczy. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie. Zatrzymanemu, za czyn, o który jest podejrzany, może teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Przyznał się on do swojego czynu.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Warsztaty i ankiety wskażą kierunek strategii

Poprzedni artykuł

Trwają XII Legnickie Prezentacje Edukacyjne – znajdź swoją szkołę w sieci!

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like