• Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy udowodnili 23-latkowi kradzież sklepową.

Mężczyzna z jednego z legnickich marketów ukradł plecak i… 25 sztuk skarpetek. Starty jakie spowodował opiewają na kwotę blisko 600 zł. Podczas wykonywanych z zatrzymanym czynności okazało się, że ta kradzież nie była jego pierwszą.

Legniczan był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa, dlatego usłyszał zarzut kradzieży w warunkach tzw. recydywy. Wielbicielowi skarpetek za popełniony czyn grozi teraz kara nawet do 7,5 roku więzienia.

  • W Okmianach policjanci Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy dokonywali kradzieży około 740 litrów paliwa z dwóch samochodów ciężarowych.

Policjanci ustalili, że sprawcy po uprzednim uszkodzeniu korka zbiornika paliwa i zdemontowaniu czujnika podającego paliwo dokonywali kradzieży oleju napędowego. Zebrany materiał dowodowy przez funkcjonariuszy potwierdził, że 27- i 29-latek na swoim koncie mają więcej tego rodzaju przestępstw. Łącznie udowodniono im kradzież 1740 litrów paliwa. Straty, jakie powstały na szkodę osób pokrzywdzonych to kwota ponad 7 tys. zł.

W toku przeszukań mieszkań, pojazdów, a także pomieszczeń gospodarczych należących do sprawców udało się odzyskać część utraconego paliwa. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KMP Legnica

Elektromobilność to przyszłość – mieszkańcy mają głos

Poprzedni artykuł

Emerytura na bank – świadczenia w postaci elektronicznej preferują kobiety

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like