Do 29 listopada trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu „Strategia rozwoju elektromobilności w gminie Polkowice na lata 2020-2035”. Swoje propozycje, uwagi i opinie mogą składać mieszkańcy oraz przedstawiciele sektora gospodarczego i społecznego z terenu gminy.

„Strategia…” ma przede wszystkim wskazać kierunki rozwoju, jeśli chodzi o transport nisko i zeroemisyjny, a także rozwiązań z obszaru Smart City w gminie Polkowice. Wdrożenie zaproponowanych w dokumencie rozwiązań przyczyni się do poprawy jakości życia w gminie poprzez obniżenie niskiej emisji, a także zniwelowanie hałasu pochodzącego z transportu – mówi burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Konsultacje społeczne są bardzo ważnym elementem mającego powstać dokumentu, ponieważ to mieszkańcy najlepiej wiedzą, jakie są potrzeby i ostatecznie to oni odczują korzyści, jakie przyniesie realizacja „Strategii…”.

  • Formularz uwag w formacie *pdf oraz *doc można pobrać ze strony internetowej: bip.polkowice.eu/ugpolkowice (zakładka „Publikacje i raporty”, „Dokumenty strategiczne”, „Strategia rozwoju elektromobilności”).
  • Po wypełnieniu należy przesłać go do 29 listopada: mailowo, na adres: kancelaria@ug.polkowice.pl , wpisując w tytule wiadomości: UWAGI – STRATEGIA ELEKTROMOBINOŚCI lub listownie na adres: Urząd Gminy Polkowice, ul. Rynek 1, 59-100 Polkowice (liczy się data wpływu do UG).
  • Uwagi i wnioski można też składać online: za pośrednictwem formularza (pod adresem: konsultacje.polkowice.eu) lub podczas dyżuru konsultanta ds. elektromobilności – 17 listopada, w godz. od 15 do 17.30 (link dostępny będzie w dniu spotkania na stronach internetowych: www.konsultacje.polkowice.eu oraz www.bip.polkowice.eu/ugpolkowice (zakładka „Publikacje i raporty”, „Dokumenty strategiczne”, „Strategia rozwoju elektromobilności”).

Dokument finansowany jest z budżetu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Do pomocy seniorom dołącza #CyfrowyWolontariusz!

Poprzedni artykuł

Kradną… skarpetki, kradną… paliwo – czeka ich wyrok sądu

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. […] Jak informowaliśmy, „Strategia…” ma wskazać kierunki rozwoju, jeśli chodzi o transport nisk…. Swoje propozycje, uwagi i opinie mogą składać mieszkańcy oraz przedstawiciele sektora gospodarczego i społecznego z terenu gminy. […]

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like