Fot. KGHM

KGHM przekazało służbom mundurowym, które bronią polskich granic między innymi  termoaktywną odzież, powerbanki, latarki, ogrzewacze do rąk i artykuły spożywcze. W ten sposób KGHM odpowiada na apel wicepremiera Jacka Sasina, który zaapelował o solidarność i pomoc dla stacjonujących na granicy z Białorusią funkcjonariuszy.

– Dziś bardzo ważne jest wsparcie dla tych, którzy dzielnie bronią naszych granic – jako KGHM od trzech tygodni przekazujemy dla Straży Granicznej i Wojska Polskiego bluzy termiczne, latarki, ogrzewacze do rąk, bieliznę termoaktywną czy powerbanki. Dziękujemy za Wasze poświęcenie! – powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Dowiedzieliśmy się , że wsparciem KGHM objęta została 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana. Funkcjonariusze straży granicznej otrzymali kilka tysięcy ogrzewaczy do rąk, kubki termiczne, powerbanki, latarki, artykuły spożywcze, ale też bieliznę i bluzy termoaktywne.

– KGHM bardzo aktywnie włącza się w akcje pomocowe w skali całego kraju. Od początku pandemii firma wspiera działania rządu m.in. przygotowując dwa szpitale tymczasowe na Dolnym Śląsku czy przekazując środki sanitarne do placówek medycznych, instytucji samorządowych i domów pomocy społecznej. Miedziowa spółka pomagała osobom starszym w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Na bieżąco, poprzez Fundację KGHM dotujemy organizacje pozarządowe działające na rzecz lokalnych społeczności- informuje Zespół Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

Wypadek na budowie w Polkowicach. Glebogryzarka wciągnęła nogi jednego z pracowników

Poprzedni artykuł

Głogów otrzymał ponad 16 milionów na remont koszarowca

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like