Kilka dni temu policjanci podczas patrolu w Głogowie zwrócili uwagę na jadących na rowerach mężczyzn, znanych im z widzenia i ich kryminalnej przeszłości. Postanowili zatrzymać ich do kontroli, by sprawdzić źródło pochodzenia jednośladów, którymi się poruszali.

Na widok radiowozu mężczyźni gwałtownie przyspieszyli i zaczęli uciekać. Początkowo mundurowi zatrzymali młodszego z nich i odzyskali dwa porzucone chwile wcześniej rowery. Kilka godzin później zatrzymali starszego z uciekinierów. Obaj „rowerzyści” są dobrze znani policjantom. Wielokrotnie odpowiadali karnie za popełnione przestępstwa.

17-letni głogowianin, pomimo młodego wieku, ma już bogatą przeszłość kryminalną. Był zatrzymywany za kradzieże w sklepach, przywłaszczenia, niszczenie dokumentów, groźby spalenia samochodu i niszczenie mienia. Na jego koncie jest kradzież roweru oraz kradzież narzędzi. Z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu. Z kolei, w momencie zatrzymania, 29-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności i trafił od razu do Zakładu Karnego.

W dniu zatrzymania mężczyźni poruszali się rowerami, które jak oświadczyli, zostały przez nich… znalezione na ulicy. Policjanci ustalają teraz ich właścicieli. Za popełnione przestępstwa grozi podejrzanym kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu jednego z nich.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Radio z Polkowic

Poprzedni artykuł

„Wszystko idzie wytyczonym torem i mam nadzieję, że tak zostanie” – mówi Tadeusz Kielan – wójt gminy Lubin

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like