• W godzinach nocnych funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymali informację, że w jednym z budynków na terenie miasta najprawdopodobniej doszło do włamania. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce.

Po przybyciu policjantów pod wskazany adres okazało się, że sprawcy wciąż byli w okradanym lokalu i zajmowali się demontażem instalacji grzewczej. Rozmontowane już elementy ogrzewania leżały przygotowane do wyniesienia. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu legnickiego, którzy dzięki szybkiej reakcji stróżów prawa nie osiągnęli zamierzonego celu i przygotowane do kradzieży mienie pozostało w budynku. Straty jakie spowodowali swoim przestępczym działaniem opiewają no kwotę 1,2 tys. zł.

W trakcie czynności z zatrzymanymi wyszło również na jaw, że jeden z nich – 24-latek jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Natomiast drugi mężczyzna był dobrze znany interweniującym policjantom z dokonywania podobnych czynów. 22-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa, za co grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

  • Chojnowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu trafnie zidentyfikowali i zatrzymali 14-letniego wychowanka młodzieżowego ośrodka wychowawczego, który dokonywał włamań na terenie Chojnowa.

Dzięki wytężonej pracy operacyjnej, która pozwoliła zgromadzić niezbędny materiał dowodowy, nastolatkowi przedstawiono dwa zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem do komórki lokatorskiej i garażu. Łupem zatrzymanego padł rower, sprzęt wędkarski i artykuły budowlane, które łącznie wycenione zostały na kwotę ponad 10 tys. zł.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez nieletniego ujawniono i zabezpieczono skradzione mienie, które odzyskano w całości. 14-latek wrócił już do placówki opiekuńczo-wychowawczej, gdzie będzie oczekiwał na decyzję sądu rodzinnego w tej sprawie.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Będą nowe drogi w dwóch sołectwach

Poprzedni artykuł

Codzienne życie patrona miasta – co wiecie o św. Sebastianie?

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like