W historii Polkowic postać św. Sebastiana jest obecna od przeszło 340 lat. Do niego zanoszono modły i prośby podczas strasznej epidemii dżumy w 1680 roku, a po jej pokonaniu ustanowiono świętego patronem miasta.

Co wiecie o życiu św. Sebastiana? Jak mogło ono wyglądać? Podzielcie się swoją wiedzą z nami! Zapraszamy uczniów klas O-VIII do udziału w konkursie plastycznym pt. „Codzienne życie św. Sebastiana – patrona Polkowic”.

Prace można wykonać w dowolnej płaskiej technice plastycznej maksymalnie w formacie A4. Ciekawi nas przede wszystkim to, jak wyobrażacie sobie codzienne życie św. Sebastiana – jak mogło ono wyglądać, czym się zajmował itp. Prace można dostarczać do siedziby Centrum Kultury w Polkowicach (ul. Skalników 4) po wcześniejszym umówieniu terminu pod numerem: 767468818 do 14 stycznia do godz. 12:00. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na naszej stronie 15 stycznia. 

Pokonkursowa wystawa wybranych lub nadesłanych prac odbędzie się w Kościele pw. Matki Boskiej Łaskawej w Polkowicach od 17 stycznia 2021 r. Konkurs organizowany jest przez Centrum Kultury w Polkowicach oraz Parafię pw. Matki Bożej Łaskawej w Polkowicach. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.ckpolkowice.pl

I w dzień, i w noc kradli – młodzi ludzie na bakier z prawem

Poprzedni artykuł

„Historia na 5 minut” – to nie jest jedyny ciekawy sposób na zimowe ferie i nie tylko dla najmłodszych

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like