Adrian Wołkowski został wybrany na wójta gminy Rudna. W drugiej turze przedterminowych wyborów uzyskał poparcie 2129 wyborców. 

Z Adrianem Wołkowskim w drugiej turze zmierzył się Bernard Langner. Według naszych wstępnych informacji przekonał on do siebie 1722 wyborców.

Adrian Wołkowski potwierdził swój wynik z pierwszej tury, kiedy również zdeklasował czworo innych kandydatów. Będzie włodarzem gminy Rudna do 2023 r.

AKTUALIZACJA: 25.06.2019 / 09:25

Uzyskaliśmy potwierdzenie wyników drugiej tury wyborów w gminie Rudna. Wójtem został wybrany Adrian Wołkowski, któremu poparcia udzieliło 2127 wyborców. Na jego konkurenta, którym był Bernard Langner, głosowało 1724 osób. Frekwencja wyniosła 63,01%. Z sumy 3886 głosów oddanych zaledwie 19 było nieważnych w wyniku postawienia znaku „x” przy nazwiskach obu kandydatów lub braku znaku „x” obok nazwisku jednego z nich.

Adrian Wołkowski – wybrany na wójta gminy Rudna – w wydanym godzinę temu oświadczeniu napisał m.in.: Wynik, który dzięki Państwu osiągnąłem dał mi wiele radości i satysfakcji, ale pokazał jednocześnie, że oczekujecie Państwo istotnych zmian w sposobie zarządzania Gminą i wytyczenia nowych kierunków jej rozwoju. Deklaruję, że dołożę wszelkich starań, by przyszłość potwierdziła trafność dokonanego przez Państwa wyboru. Dziękuję za tak liczny udział w głosowaniu, ta prawdziwa mobilizacja, jest niezbitym dowodem tego, że los Gminy Rudna leży Wam głęboko na sercu i chcecie współdecydować o tym, w jakim kierunku będzie się ona rozwijać.  (…) Dziękuję również wszystkim tym, którzy wzięli udział w wyborach i zagłosowali na mojego kontrkandydata. Gorąco wierzę, że wypracujemy wzajemne zaufanie.

Drugi z kandydatów – Bernard Langner również około godziny temu na portalu społecznościowym napisał: serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy w wyborach na wójta gminy Rudna obdarzyli mnie swoim zaufaniem i oddali swój głos na moją osobę. Gratuluję wygranej Panu Adrianowi Wołkowskiemu.

Projekt kosmicznego samolotu – z udziałem studentek z Lubina i Rudnej

Poprzedni artykuł

Postanowił być bardziej… niewidoczny – jechał po placu zabaw

Następny artykuł

41 Komentarze

 1. Zmiany czas zacząć ,niech niedowiarki zobaczą że może być lepiej .

 2. Jednak ludzie mają dość tych chorych układów.

  1. A raczej mieli dość!

 3. Wkoncu nadszedł czas na zmiany

 4. Koniec starego układu

 5. Gratuluję nowemu wójtowi! Czas na zmiany w gminie

 6. Czyżby baner na płocie byłego nie zadziałał?

 7. Brawo adrian

 8. Super wiadomość!!!

 9. Chcieliście zmiany to trzeba było głosować na swoich,było 3 kandydatów z gminy nie tylko Langner!!! Zasługujecie na taki los jaki Was spotka,po 2020 wyleje się morze łez jak będzie ustalany nowy budżet gminy! Karmicie kaczora karmicie,możecie się pożegnać ze swoimi pieniędzmi! Jeżeli wierzycie, ze Wołkowskiemu zależy na Was a nie na Waszych pieniądzach to krzyż na drogę! Płacz zacznie się już jak wyjdą Wam gały na wierzch, że za zielone szkoły waszych dzieci trzeba będzie płacić!

  1. Ile dzisiaj wypiłaś???

  2. Lepiej zapłacić niż patrzeć na te układy

  3. Morda szmato!

   1. Morda ty ciulu niemyty!

    1. Następny zakłamany pokurcz pozbawiony profitów się odezwał
     Giń kmiocie

 10. Super wiadomość ,GRATULACJE

 11. Super wkoncu ktoś nowy czas na lepsze zmiany brawo panie adrianie z całą rodziną jesteśmy z panem

 12. Gratulacje

 13. Gratulacje Panie Adrianie.

 14. Panie Ardrianie jest pan miszczem
  Teras czas na prezydenta kraju

 15. Gratulacje dla nowego Wójta 🙂 a Pan Langner niech dalej zajmuje się swoim klubem Iskra Keblow który nie istnieje od dobrych paru lat haha… CZAS NA ZMIANY! !! I pozdrawiam panią przewodnicząca Rady Gminy 😉

  1. 100/100

  2. Brawo!!!

  3. Pani Przewodnicząca Rady Gminy jak i radni, sołtysi nie WYKAZALI SIE DYPLOMACJA!!!!! Powinni być NEUTRALNI!!!!!! Reprezentują NAS WSZYSTKICH Mieszkańców Gminy a nie MYŚLELI TYLKO O SWOICH INTERESACH. BANERY, PLAKATY PRZY ICH POSESJACH BYŁY WRĘCZ NAGANNE. PRZYPOMINAM REPREZENTUJECIE NAS WSZYSTKICH!!!!!!!!!!!!!!!

   1. Mam nadzieję, że radni i soltysi tak gorliwie popierajacy kandydata, który został w tak oczywisty sposób przez społeczność gminy Rudna zdyskwalifikowany , staną na wysokości zadania i solidarnie mu potowarzyszą na banicji

   2. Zgadzam się z tym

 16. Brawo Panie Adrianie
  Proponuje zacząć od zmian na ostro w gminnym przedszkolu w Chobieni-co do SP Chobienia,tam też zmiany wyjdą na lepsze.

  1. Ojj Tak. Może ktoś się zajmie Panią M.M., bo ilość skarg przeraża, a kuratorium oczy przeciera.

 17. Gratulacje nic dodać nic ująć

 18. Panie Adrianie proszę zająć się obiektem sportowym w Chobieni,Pani Dyrektor CHOK , doprowadziła stadion do ruiny włącznie z trawą.

 19. Nareszcie!

 20. czas na lepsze, ludzie jednak mają swój rozum i wiedzą co dobre dla gminy. niech Pan tylko uważa na wciąż obecnych sługusów Pana B. czas na nowy porządek 🙂 proponuję przyjrzeć się mobingującym dyrektorom jednostek bo przez te 25 lat w piórka obrośli myśląc że za kadencji Pana B. są nietylakni i mogą wszystko – zero szacunku do ludzi, na to się pozwalało przy poprzedniej władzy oraz śpiącą królewnę od finansów latająca do drugiego Pana B.

 21. „Podziękować” powinni zarówno zwolennicy Pana Langnera jak i Pana Wołkowskiego między innymi jednej osobie tj Pani Dyrektor CHOK za taki wynik wyborów .

 22. W końcu zapanuje ład i porządek w szkole i przedszkolu w Chobieni-niech pracują ci,którzy mają chęci i podejście do dzieci,uczniów i z odpowiednimi kwalifikacjami a nie tacy co po znajomości dostali etaty.Może w końcu uczniowie,którzy zdobywają dyplomy i I miejsca w konkursach zostaną docenieni.

 23. Może w końcu doceni się tych instruktorów kulturalnych,którzy naprawdę dają z siebie wiele dla dobra wychowanków świetlic-ich wynagrodzenie powinno być wyższe-powinny być dodatki,jakiś konkretny socjal,wczasowe,imprezy dla rodzin pracowników,nagrody itp
  Świetlice winny być czynne conajmniej 4dni w tygodniu po 6h.
  Zapotrzebowanie winno zostać zrealizowane do 7dni od daty zamówienia.

 24. Panie Adrianie, oczekujemy rozliczeń tych wszytkich którzy jawnie przeciwstawiać się woli większości!
  Rozliczenia radnych, sołtysów, klubów sportowych , świetlicowych itd…
  Mam nadzieję, że jako pierwszy opuści stołek Langner i jego przydupasy!
  Gonić to tałatajstwo i to w podskokach!

 25. Benek, nie dość, że dostałeś kopa od mieszkańców , to teraz pewnie cię jeszcze stara pogoni, bo jej rogi przyprawiles
  Zaprzekrety pewnie też bekniesz razem z władziem i bobrkiem !
  Z radością popatrzę

  1. Szokkkktak się kończą imprezy

 26. Niektórzy wchodzi Wojtkowi w du… A teraz na niego gadają. Górnicy. Pies dup…

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: