Fot. UM Głogów

Wczoraj w Głogowie odbyła się sesja rady miasta, w czasie której radni przyjęli wniosek prezydenta Rafaela Rokaszewicza, dotyczący zwiększenia środków na budowę hospicjum na terenie miasta.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Głogowie, wniosek prezydenta dotyczył zwiększenia środków finansowych w 2022 roku o kwotę 2.700.000 zł do kwoty 4.700.000 zł z przeznaczeniem na realizację zadania ,,Budowa Hospicjum – udział Gminy Miejskiej Głogów”. W wyniku prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym wpłynęły 4 oferty; wysokość wynagrodzenia dla wykonawcy wynikająca z najkorzystniejszej ze złożonych ofert przewyższa wysokość zabezpieczonych w WPF środków finansowych.

To bardzo dobra informacja dla całej inicjatywy związanej z budową hospicjum. Teraz będziemy mogli podpisać umowę z wykonawcą i wykonać pierwszy etap, czyli stan surowy zamknięty. Zrobiliśmy pierwszy tak duży krok i już nic nas nie zatrzyma. Hospicjum wybudujemy i uruchomimy. To historyczna chwila. To wielki dzień – przyznał z radością Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Hospicjum będzie wybudowane w parku na osiedlu Paulinów.

Fot. UM Głogów

Poniżej wizualizacja budynku głogowskiego hospicjum:

Fot. M. Dytwińska-Gawrońska, archiwum DGL NEWS

 

Legnica: 20-letni recydywista włamał się do altany. Grozi mu 15 lat za kratami

Poprzedni artykuł

Innowacyjność w Przemyśle Miedziowym – Ogólnopolska konferencja Naukowa w Polkowicach

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like