Fot. MAH Głogów

Biblioteka muzealna w Głogowie prowadzi wymianę wydawniczą z muzeami, bibliotekami, stowarzyszeniami oraz instytutami naukowymi. Dzięki takiej formie współpracy księgozbiór biblioteczny jest systematycznie wzbogacany o ważne i często unikatowe publikacje. Z księgozbioru można skorzystać w środy, w godz. 9:00 – 11:00 i 13:00 – 15:00, wyłącznie w czytelni.

Wymianę wydawniczą zapoczątkowano w latach 80. XX wieku, wysyłając pierwszy tom Głogowskich Zeszytów Naukowych do kilku instytucji muzealnych.

Fot. MAH Głogów

W miarę wydawania przez głogowskie muzeum nowych publikacji, wymiana wydawnicza zaczęła szybko poszerzać się o kolejne instytucje w kraju i za granicą.

Fot. MAH Głogów

– Obecnie biblioteka może pochwalić się znaczącym zasobem pozyskanych wydawnictw naukowych, popularnonaukowych oraz reprezentatywną kolekcją katalogów wystaw i zbiorów muzeów. Ze względu na profil głogowskiego muzeum, przewagę stanowią pozycje o tematyce archeologicznej, historycznej, numizmatycznej i muzeologicznej. Bogatą grupę stanowią również druki ulotne – foldery, ulotki, zaproszenia na ważniejsze wydarzenia kulturalne – mówi Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Fot. MAH Głogów

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie - informacja prasowa

Legnica: Mateusz Gessler gościem 18. Spotkania Kobiet

Poprzedni artykuł

Poszkodowany w wypadku drogowym może obciążyć sprawcę dodatkowymi kosztami

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like