Fot. Galeria Sztuki w Legnicy

W sobotę, 11 września, o godzinie 13.00 na dziedzińcu Zamku Piastowskiego Galeria Sztuki w Legnicy organizuje już po raz jedenasty kreatywny festyn rodzinny Familiada.

– Po rocznej przerwie wracamy do naszej cyklicznej imprezy, którą organizujemy już od ponad 10 lat, a która niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Jak zwykle nie zabraknie kreatywnych warsztatów dla każdego. Po raz pierwszy zaproponujemy takie techniki, jak np. makrama, tworzenie w miedzi, pojawi się też akcent florystyczny – mówi Marta Grzesik-Studzińska z Galerii Sztuki.

Jak zapowiadają organizatorzy w tym roku podczas warsztatów najmłodsi oraz ich opiekunowie będą mieli okazję wykonać miedziane amulety, biżuterię z recyklingu i eko – instrumenty. Wypróbują swych sił w wyplataniu makramy, w malarstwie oraz grafice warsztatowej. Podczas spotkania powstaną także pachnący dziennik roślinny, twórczy eksperyment na tapecie, eko-torby z nadrukami oraz słowiańskie lalki-motanki.

– Każdy z uczestników będzie mógł wybrać zajęcia, które mu najbardziej odpowiadają. Poprowadzą je legniccy artyści i animatorzy, m.in. Jelena Połujanowa, Aleksandra Kondracka czy Adam Kopiec. Warsztatom towarzyszyć będzie relaks na leżakach i kocach oraz owocowy poczęstunek w Zielonej Strefie – dodaje Marta Grzesik.

Imprezę współfinansuje Urząd Miasta Legnicy w ramach ogólnopolskiej akcji „Postaw na rodzinę”. Udział i wstęp jest bezpłatny. Dowiedzieliśmy się , że dodatkowo każda rodzina otrzyma pamiątkowy kubek, a każde dziecko – plastyczny upominek.

 

Prezydent Wrocławia apeluje do ministra MSWiA ws. wydarzeń z udziałem policji

Poprzedni artykuł

Gród Słowiański w Lubinie – Spotkanie z historią w Parku Leśnym

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like