Po doniesieniu złożonym przez radnego Roberta Roskosza w sprawie zwołania sesji Rady Gminy 26 marca br., Prokuratura Rejonowa w Lubinie zajmuje się kolejną sprawą z terenu Gminy Rudna. Tym razem chodzi o dotację na modernizację cerkiewnego zegara w Rudnej.

Zawiadomienie złożył jeden z mieszkańców Gminy Rudna. Na tej podstawie prokuratura wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie dofinansowania udzielonego przez Gminę Rudna oraz KGHM Polska Miedź S.A. na prace konserwatorskie i restauratorskie zabytkowego mechanizmu zegarowego na wieży kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego z Rudnej przyznanego Parafii Prawosławnej.

Gmina Rudna – zgodnie z uchwałą Rady Gminy – przekazała na ten cel 34 tys. 797 zł. Parafia Prawosławna zabezpieczyła wkład własny, wynoszący 14 tys. 913 zł – co stanowi wymagane 30 proc. kosztów dofinansowywanej inwestycji.

Cerkiew w Rudnej to jeden z czterech obiektów sakralnych, które w 2019 r.  otrzymały od Gminy Rudna dofinansowanie na prace konserwatorskie i restauratorskie. Suma dotacji na wszystkie obiekty zabytkowe w Gminie Rudna, wpisane do rejestru zabytków wyniosła 1 mln 756 tys. zł.

Maseczki – kto, gdzie i jak?

Poprzedni artykuł

Chcesz być kierowcą – musisz mieć do tego prawo i używać rozumu

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: