• Policjanci pionu operacyjnego Referatu do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu lubińskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu elewacji ratusza w Lubinie, gdzie sprawca przy użyciu czerwonej farby w sprayu, namalował niemające znaczenia znaki i litery na ścianie budynku.

W toku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 50-letniego mężczyznę, któremu udowodniono popełnienie tego przestępstwa. Wartość strat powstałych na szkodę Muzeum Historycznego w Lubinie wyceniono na kwotę 3 tys. zł. Zatrzymany przyznał się do zarzutu, lecz odmówił składania wyjaśnień. Wcześniej w rozmowie z policjantami twierdził, że „chciał dodać uroku temu miejscu”. Zapomniał jednak, że miasto jest dobrze monitorowane.

Na dodatek podejrzany był już wcześniej karany i czynu tego dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, przez co grozi mu surowsza kara nawet do 7,5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

  • Znacznie poważniejszy charakter miał incydent drogowy w Ścinawie. Policjanci z Komisariatu Policji otrzymali informację o kolizji drogowej do której doszło na jednej z ulic tego miasta. 

Jak się okazało na miejscu, sprawcą był kierujący samochodem osobowym który uderzył w prawidłowo jadący autobus. Mężczyzna po całym zajściu, jakby nigdy nic, odjechał z miejsca zdarzenia.  W autobusie w chwili kolizji nie było pasażerów. Funkcjonariusze szybko ustalili, kto mógł poruszać się wskazanym pojazdem i po 5 minutach sprawca był już w rękach mundurowych.

W chwili zatrzymania kierujący próbował wysiąść z samochodu przed swoją posesją. Ledwo trzymał się na nogach, miał bełkotliwą mowę. 78-latek był tak pijany, że nie miał sił dmuchać w alkomat. Kiedy w końcu mu się udało, urządzenie pokazało wynik blisko 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty i twierdził, że wybrał się do sklepu na zakupy. O dalszym losie nieodpowiedzialnego seniora zdecyduje sąd.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Używajmy dobrych paliw

Poprzedni artykuł

W Polkowicach pierwsi seniorzy zaszczepieni – limitem jest liczba dawek szczepionki, co zależy od producentów

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like