Fot. KPP Głogów

Głogowscy funkcjonariusze złapali dwóch mężczyzn usiłujących dokonać kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie miasta. Jak się później okazało, byli to mieszkańcy Poznania w wieku 43 i 62 lata. To nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścili. Sprawcom grozi teraz nawet do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Głogowie. Dwóch przestępców, działając wspólnie i w porozumieniu, próbowało dokonać kradzieży z włamaniem. Zostali jednak złapani przez policję na gorącym uczynku.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili, że zatrzymani ponadto mają na swoim koncie kradzież z włamaniem do innego głogowskiego sklepu. Wówczas mężczyźni przy użyciu łomu wyłamali dwa zamki w drzwiach wejściowych, po czym weszli do wnętrza, wyłamali zamek w drzwiach sejfu, a następnie dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 14 tysięcy złotych – relacjonuje Emilia Reguła, p.o. oficera prasowego KPP w Głogowie.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów. Mundurowi odzyskali mienie. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

Fot. KPP Głogów

Lubin: Już jutro i w piątek kolejne “Dni otwarte” na komendzie

Poprzedni artykuł

Rząd ustalił wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like