• Ojciec 4-latka powiadomił dyżurnego lubińskiej komendy, że syn uległ wypadkowi.

Bardzo krwawi, gdyż włożył nogę pod włączoną kosiarkę. Musi jak najszybciej dotrzeć z synem do szpitala i prosi o pomoc. Mężczyzna jechał od strony Rudnej w kierunku Lubina. Dyżurny tutejszej jednostki o zgłoszeniu poinformował będących w służbie funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci jednego z patroli, na rogatkach Lubina zauważyli samochód zgłaszającego i wtedy podjęli pilotaż auta.

Włączyli sygnały uprzywilejowania i ruszyli w kierunku szpitala. Chwilę później dołączył drugi patrol. Pod eskortą policyjnych patroli 4-latek szybko i bezpiecznie dotarł pod opiekę lekarzy. Na miejscu okazało się, że obrażenia dziecka są poważne i medycy podjęli decyzję o przetransportowaniu chłopca do szpitala we Wrocławiu. Tam 4-latek trafił pod opiekę specjalistów. Lekarzom udało się pomóc chłopcu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  • Funkcjonariusze Policji w Lubinie zostali zaalarmowali przez mężczyznę remontującego mieszkanie w jednym z bloków na terenie miasta.  Jak wynikało ze zgłoszenia, 3-letnia dziewczynka z niepełnosprawnością chodzi bez opieki po klatce schodowej.

Dziecko trafiło do mieszkania, gdzie znajdowała się ekipa remontowa.  Jeden z mężczyzn szukał rodziców dziewczynki. Sąsiedzi wskazali mu adres. Po wejściu do mieszkania zgłaszający zauważył kompletnie pijaną, leżącą na podłodze matkę dziecka. Natychmiast wezwał policjantów. Na miejsce udali się dzielnicowi, którzy potwierdzili ten fakt.

Okazało się, że z 42-letnią kobietą nie da się w ogóle porozumieć. Jak wykazało badanie alkomatem, miała w wydychanym powietrzu blisko 3 promile. Mundurowi ustalili, że dziecko ma nie trzy, a 11 lat. Jest niepełnosprawne, wymagające całodobowej opieki. Wspólnie z policjantami interwencję podjęli także pracownicy socjalni z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubinie.

Z uwagi na stan upojenia alkoholowego kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia i trafiła do policyjnego aresztu. O całej sprawie został powiadomiony sąd rodzinny. Przypominamy, że opiekunom za narażenie małoletnich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Dziecko zostało przekazane pracownikom Powiatowego Centrum Opieki w Lubinie.

Poprzez: KPP Lubin

Tragiczny wypadek w ZG Rudna – 3-dniowa żałoba w KGHM

Poprzedni artykuł

Hulajnogi elektryczne uregulowane prawnie. Gdzie można nimi jeździć?

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like