Masz w domu stare firanki, których już nie używasz? W Legnicy powstają z nich woreczki, do których można pakować warzywa, owoce i inne zakupy w sklepie. Na ten temat pisze Kurier PAP.

Panie z sekcji „Rękodzieło sposobem na nudę” Towarzystwa Miłośników Legnicy Pro Legnica postanowiły włączyć się w miejską akcję „Zrywam z plastikiem”. Ze starych firanek szyją woreczki, których można później używać zamiast plastikowych jednorazowych worków przy zakupach w sklepach.

W ten sposób chronimy środowisko i ograniczamy ilość plastiku w naszym otoczeniu – podkreśla miasto w komunikacie na stronie internetowej. Ekologiczne woreczki ze starych firanek będą rozdawane 11 października od godz. 11:00 w Rynku. Wtedy właśnie, w ramach Legnickiej Jesieni Miedzianej, odbędą się warsztaty „Zrywam z plastikiem” dla dzieci i młodzieży.

Poprowadzą je panie z TML Pro Legnica, promując działania ekologiczne i edukację w dziedzinie gospodarowania odpadami. Podczas zajęć pokażą, jak samodzielnie stworzyć ekologiczne siatki z firanek na zakupy oraz papierowe torebki śniadaniowe.

Jak tłumaczą organizatorzy akcji ze starych firanek można zrobić wygodne woreczki, którymi warto zastąpić plastikowe jednorazówki i w ten sposób chronić środowisko, ograniczając ilość szkodliwego plastiku w naszym otoczeniu.

Według komunikatu portalu TU Legnica – biórka firanek prowadzona jest od poniedziałku do piątku w siedzibie TML Pro Legnica (Rynek 5/6, wejście od ul. Piekarskiej) w godz. 10:00 – 14:00 oraz w Urzędzie Miasta w pokoju 212 w godz. 7:30 – 15:30 (Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej).

+18 TOUR! – Happysad w Polkowicach

Poprzedni artykuł

Znęcał się nad swoją mamą – sąd wymierzy karę

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: