Będzie bezpieczniej, a komfort życia mieszkańców znacznie się poprawi. Gmina Polkowice podpisała umowy z wykonawcą drogi w Biedrzychowej, jak i ulic Poziomkowej i Narcyzowej na osiedlu Polkowice Dolne. Niebawem rozpoczną się roboty. Zakończenie obu inwestycji przewidywane jest na pierwszą połowę 2021 roku.

  • Na początku przyszłego tygodnia na plac budowy wejdzie wykonawca drogi wewnętrznej w Biedrzychowej. Będzie to ponad 400-metrowy odcinek. Oprócz położenia utwardzonej nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów, zostanie wykonana kanalizacja deszczowa, jak i oświetlenie drogowe.

Gminie Polkowice udało się pozyskać na ten cel z Funduszu Dróg Samorządowych ponad 1 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy Biedrzychowej pojadą nową drogą w pierwszej połowie 2021 roku.

W tej chwili po opadach deszczu trudno jest poruszać się po tej drodze, tak pieszo, jak i samochodem. Po zmroku ze względu na brak oświetlenia jest po prostu niebezpiecznie – mówi Jan Wojtowicz – mieszkaniec Biedrzychowej i radny powiatu polkowickiego. Jest to niezwykle istotna inwestycja, która znacznie wpłynie na poprawę i komfort życia mieszkańców. W tej części naszej miejscowości mieszkają tak rodziny z dziećmi, jak i osoby starsze. Znacznie łatwiej będzie im się poruszać, choćby na przystanek autobusowy – dodaje.

Droga powstanie w części Biedrzychowej, gdzie część domów została wybudowana niedawno. Obecnie stoi tam szesnaście domków jednorodzinnych oraz zakład usługowy, a docelowo ma tam powstać ponad dwadzieścia posesji. Pierwsi mieszkańcy tej części naszej miejscowości oczekiwali na tę inwestycję od szesnastu lat. Wcześniej nie było przychylności władz gminy ani ich szczególnego zainteresowania. Dopiero burmistrz Łukasz Puźniecki zajął się sprawą. Efekt już mamy. W przyszłym tygodniu wykonawca wchodzi na plac budowy, a dodatkowo ponad połowę kosztów pokryje Fundusz Dróg Samorządowych – mówi Jan Wojtowicz.

  • W przyszłym tygodniu gmina przekaże również plac pod budowę ulic Narcyzowej i Poziomkowej na osiedlu Polkowice Dolne. W ramach tej inwestycji zostanie zbudowana nawierzchnia dróg wewnętrznych o łącznej długości ponad pół kilometra. Zgodnie z umową, ulice powinny zostać oddane do użytku w pierwszej połowie przyszłego roku.

Na drogach wewnętrznych w miejscowościach i na osiedlach decydujemy się na nawierzchnię wykonaną z kostki betonowej – tłumaczy Mariusz Kozłowski – inspektor nadzoru budowlanego Urzędu Gminy Polkowice. Ten rodzaj nawierzchni umożliwia jej szybki demontaż w razie potrzeby. W takich sytuacjach asfalt się nie sprawdza – dodaje.

Ulice Poziomkowa i Narcyzowa stanowią dojazd do zabudowy jednorodzinnej bezpośrednio z ulicy Chocianowskiej. Oprócz nowej nawierzchni jezdni i zjazdów, powstaną tam chodniki, kanalizacja deszczowa, oświetlenie drogowe oraz progi zwalniające. Mieszkańcy Poziomkowej i Narcyzowej od lat nie mogli doczekać się tej inwestycji. Brak trwałej nawierzchni i chodników zdecydowanie wpływał na bezpieczeństwo i komfort życia w tym miejscu – mówi radny rady miejskiej Robert Drobina. Cieszę się, że umowa z wykonawcą została właśnie podpisana i niebawem ruszą roboty.

To niejedyna inwestycja na osiedlu Polkowice Dolne. Rozpoczęły się czynności odbiorowe ul. Jaskrowej. Mieszkańcy będą mogli korzystać z nowo wybudowanej ulicy od najbliższego piątku. Na niezagospodarowanym wcześniej terenie powstała droga asfaltowa, obustronne chodniki i ścieżki rowerowe. Wybudowano tam również zatoki postojowe i osiedlowy PSZOK. Polkowice Dolne to jedno z najprężniej rozwijających się osiedli – mówi radny Robert Drobina. Oprócz wspomnianych wcześniej inwestycji, należy wspomnieć, że na etapie wyboru wykonawcy jest budowa fragmentu ulicy Przemkowskiej, a ulice Kaktusowa i Jemiołowa są w fazie opracowania dokumentacji projektowej, o budowie Alei Jana Pawła II nie wspominając – podsumowuje.

Jak podkreśla burmistrz Polkowic gmina nie może sobie pozwolić na zastój inwestycyjny. Kontynuowanie polityki inwestycyjnej oznacza w tej chwili nie tylko rozwój gminy, ale przede wszystkim wsparcie dla lokalnych przedsiębiorstw budowlanych i ochronę miejsc pracy polkowiczan – mówi Łukasz Puźniecki.

Unijne dofinansowanie na zagospodarowanie zbiornika w Naroczycach

Poprzedni artykuł

Niespodziewane zdarzenie na autostradzie – kierowcy nie wykazali się wyobraźnią

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. […] tych dniach, jak już informowaliśmy w naszym portalu, gmina przekaże również plac pod budowę ulic Narcyzowej i Poziomkowej na osiedlu Polkowice Dolne […]

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: