PolkowiceVideoTwoje miasto

Dobrze jest mieć dach nad głową – w Polkowicach skutecznie nad tym pracują [VIDEO]

0

Ruszyło zasiedlania budynku komunalnego przy ul. Hubala w Polkowicach. To dobra, a nawet bardzo dobra wiadomość dla polkowiczan, który czekają na lokum dla swoich rodzin. Mieszkanie jest przecież jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka i każdej rodziny. Jaki cel wyznaczają sobie w tej kwestii polkowiccy samorządowcy?

Dyrektor wydziału spraw społecznych i mieszkaniowych Bożena Maciejowska podkreśla, że osoby oczekujące przez wiele lat na przydział lokalu wreszcie doczekały się dachu nad głową i ma nadzieję, że będą zadowoleni z nowych warunków mieszkaniowych. Artur Trzeciak – zastępca dyrektora Polkowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego przypomina, że budynek był kiedyś hotelem pracowniczym i musiał przejść nie tylko gruntowny remont, ale szereg robót adaptacyjnych, aby spełniał standardy budownictwa mieszkaniowego. Jolanta Krasicka – odpowiedzialna w PPK za zarządzanie nieruchomościami mówi o procedurach związanych z uzyskaniem przydziału mieszkania. Informuje, że 33 mieszkania zostały już objęte przez lokatorów.

W budynku powstały 34 mieszkania 3-pokojowe i 15 mieszkań 2-pokojowych. Obiekt jest wyposażony w fotowoltaikę i gruntowy wymiennik ciepła. Czynsz za mieszkanie wynosi 7 zł/m.kw. Zobacz nasze video.

Gmina Polkowice troszczy się o swoich mieszkańców, którzy dotąd nie mieli swojego mieszkania. Budynek został doprowadzony do standardu, jakiego oczekuje się dzisiaj od obiektów wielorodzinnych. Mieszkania komunalne stanowią świadectwo tego, że polkowicki samorząd poważnie traktuje swoje obowiązki. Każdy człowiek powinien mieć swój dach nad głową, a w Polkowicach nad tym się nie tylko dyskutuje, ale – jak już wcześniej informowaliśmy – skutecznie działa, aby tak było.

Dariusz Nowakowski

PYTANIE MIESIĄCA: Czyje jest miasto Lubin? Obywatele chcą decydować o budżecie, ale nie wszyscy radni są „za”

Poprzedni artykuł

Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się – na próbę [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: