Nie tylko budowa nowego boiska wzbogaci zasoby polkowickiego stadionu miejskiego.

Polkowickie Przedsiębiorstwo Komunalne niedawno wymieniło 1022 siedziska na małej trybunie, a w najbliższych planach rozpocznie wymianę starych lamp przy boisku B na nowoczesne, energooszczędne i spełniające boiskowe normy. Dla kibiców oznacza to większy komfort, co mogli sprawdzić podczas ostatniego meczu z WKS Śląsk II Wrocław. Na tym spotkaniu po raz pierwszy od dłuższego czasu, kibice mogli dopingować zielono-czarnych z nowych siedzisk. Wcześniej stadion był dla kibiców zamknięty ze względu na pandemiczne obostrzenia.

Inwestycja kosztowała 50 tys. zł. Pojawił się też pomysł, by starych siedzisk nie wyrzucać, tylko dać im drugie życie. Zdemontowane siedziska nie spełniają już standardów stadionowych, bo są stare i mniej estetyczne, Co nie znaczy, że nie można ich wykorzystać gdzie indziej.

Nadal są przecież w dobry stanie technicznym. Postanowiliśmy je zamontować w centrum piknikowym. Ławeczki, które są tam obecnie, wymagają naprawy lub wymiany. Ich stan zagraża bezpieczeństwu ludzi. Taki montaż kosztuje około 10 tysięcy złotych, zatem w ten sposób nie tylko oszczędzamy, ale też nie musimy tych siedzisk utylizować czy wywozić na PSZOK – mówi Jarosław Łojko, kierownik działu zarządzania obiektami sportowymi Polkowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Obecnie, jeśli coś się stanie z listwą czy deską PPK musi naprawić lub wymienić całą ławkę. Jeśli natomiast uszkodzone zostanie siedzisko, wówczas wystarczy odkręcić dwie śruby i wymienić na nowe.

Drugą w tej chwili niezbędną inwestycją jest modernizacja oświetlenia płyty B na stadionie przy Kopalnianej. Zauważamy, że mamy coraz więcej awarii związanych z oświetleniem. Wykorzystywane tam żarówki są bardzo dużej mocy. Wymiana jednej to koszt kilku tysięcy złotych. Są problemy z kablami. Nie można znaleźć dokumentacji. Nie można sprawdzić, gdzie jest główny wyłącznik tego oświetlenia. Nie ma projektów. W dodatku obecne lampy przede wszystkim nie oświetlają nam całego boiska. Jest to bardzo niebezpieczne dla grających tam zawodników – mówi dyrektor PPK Grzegorz Kowalski.

Nowe lampy oświetleniowe płyty B będą energooszczędne, nowoczesne i bezawaryjne, a przede wszystkim mają one spełniać normy świetlenia boisk piłkarskich. Modernizacja oświetlenia płyty B będzie kosztować 82 tys. zł i zostanie sfinansowana z budżetu gminy Polkowice.

Nowe połączenia i wydłużone trasy PKP Intercity na wakacje – już od 13 czerwca [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Lato w mieście 2021

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like