Już przed Narodowym Świętem Niepodległości, w gminie Polkowice miały miejsce wydarzania poprzedzające ten ważny w naszym kalendarzy dzień.

 • W niezwykle podniosłej atmosferze i o symbolicznej godzinie 11:11, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach odśpiewali Hymn Państwowy. Akcja odbyła się w miniony piątek w całej Polsce.

W odświętnych strojach i z flagami narodowymi w dłoniach, prawie 500 uczniów placówki wspólnie odśpiewało Hymn Państwowy. W sali gimnastycznej, na której odbyła się akcja, wyraźnie dominowały biało-czerwone barwy, co jeszcze bardziej zaakcentowało jej patriotyczny wymiar. Drugi raz przystępujemy do akcji „Szkoła do hymnu” – informuje dyrektor SP1 Barbara Bartoszek. Po dzisiejszych apelach w dwóch grupach wiekowych, kończymy ten dzień właśnie wspólnym odśpiewaniem hymnu – dodaje.

W uroczystości wziął udział również burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki, który po zakończonym śpiewaniu, sprawdził znajomość wiersza Władysława Bełzy pt. „Kto ty jesteś? Polak mały”. Dzieci nie zawiodły zarówno włodarza, jak i swoich nauczycieli, bowiem wyrecytowały go na piątkę z plusem.

Chciałbym, abyśmy świętowali Dzień Niepodległości pamiętając przede wszystkim o tych uroczystych i wzruszających momentach w historii Polski, ale również w radosny sposób, tak jak dziś miało to miejsce – mówił Łukasz Puźniecki. Nie ma radości bez niepodległości i dziś uczniowie szkoły to udowodnili, pokazując radość z tego, że jesteśmy wolnym i niepodległym krajem – podkreślił burmistrz Polkowic.

Do akcji przyłączyli się również polkowiccy sportowcy. Hymn wspólnie z dziećmi odśpiewały przedstawicielki drużyny koszykarek CCC Polkowice oraz oddelegowani na tę uroczystość piłkarze Górnika Polkowice.

 • Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jędrzychowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej.

W konkursie wzięło udział 13 solistów oraz 7 chórów ze szkół z terenu powiatu polkowickiego. Uczestnicy śpiewali pieśni patriotyczne, które powstały przed zakończeniem II wojny światowej. W ich wykonaniu można było usłyszeć takie utwory jak „O mój rozmarynie” czy „Deszcz, jesienny deszcz”. Wszyscy wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności wokalnych.

Występy uczestników poddane zostały ocenie 3-osobowego jury. Przewodniczącym komisji był Andrzej Słowikowski – nauczyciel w Szkole Muzycznej w Lubinie. Kolejnym członkiem jury był Wojciech Wojtałowicz – absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze na wydziale muzyki oraz Szkoły Muzycznej II stopnia w Legnicy. Trzecim z jurorów był Marian Bączek – działacz kulturalny i muzyk, prezes orkiestry górniczej ZG Lubin.

Po burzliwych obradach jury wybrało laureatów konkursu, zostali nimi:

Soliści w kategorii klas I – III:

 • 1 miejsce – Ada Homik z SP Grębocie
 • 2 miejsce – Gabriela Szukała z SP Gaworzyce
 • 3 miejsce – Maciej Franas Katolicka Publiczna SP w Polkowicach

Soliści w kategorii klas IV – VIII:

 • 1 miejsce – Vanessa Szanter z SP Rzeczyca
 • 2 miejsce – Joanna Grabowska z SP Buczyna
 • 3 miejsce – Anna Ziółek SP Grębocice

Kategoria chóry / grupy wokalne

 • 1 miejsce – zespół wokalny „Cantabile Bąble” z SP nr 3 w Polkowicach
 • 2 miejsce – chór szkolny „Vox Pueri” z SP nr 1 w Polkowicach
 • 3 miejsce – zespół wokalny z SP Jędrzychów

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.

Kosztowna chwila nieuwagi – 42 zarzuty dla 40-letniej kobiety

Poprzedni artykuł

Jak minimalizować zagrożenia zdrowia i bezpieczeństwa pracowników – współpraca KGHM i ZUS

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: