• Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy trafnie wytypowali i zatrzymali dwoje sprawców, którzy włamali się do warsztatu samochodowego na terenie powiatu legnickiego, gdzie dokonali kradzieży auta osobowego.

Sprawcy najpierw przez uszkodzone okna dostali się do wnętrza, a następnie dokonali kradzieży samochodu. Zaangażowanie i intensywne działania policjantów szybko przyniosły efekt, a w rezultacie zatrzymanie pary przestępców. 33-letnia mieszkanka powiatu legnickiego była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Legnicy celem odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymany 33-letni mężczyzna jest dobrze znany legnickim policjantom ze swojej wcześniejszej przestępczej działalności, a tym razem czynu dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zarzutu dokonania kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu. Policjanci odnaleźli i zabezpieczyli skradziony pojazd o wartości 8 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a za dokonanie go w warunkach recydywy nawet do 15 lat.

  • Posiadanie samochodu to na szczęście przede wszystkim poruszanie się pod drogach publicznych. Zimowa aura i temperatura wahająca się w granicach zera nie ułatwia jazdy samochodem, zwłaszcza przy występujących opadach marznącego deszczu czy śniegu.

Nie tylko warunki atmosferyczne i umiejętności kierowcy, ale również sprawność techniczna pojazdu, decydują o bezpieczeństwie na drodze. Policjanci apelują o zachowaniu szczególnej ostrożności, bezwzględne przestrzeganie zasad ruchu drogowego, odpowiednie wyposażenie i przygotowanie samochodu. Pogarszające się warunki drogowe związane z występującymi opadami śniegu, mgłą i coraz niższą temperaturą, skutkują wydłużeniem drogi hamowania, co znacząco wpływa na wszystkich uczestników ruchu drogowego. Śliska nawierzchnia i ograniczona widoczność nie pozwalają na natychmiastową reakcję w przypadku zagrożenia na drodze.

O tym jak niebezpieczne jest to zjawisko świadczy zdarzenie drogowe, które miało miejsce rano między Legnicą a miejscowością Kunice. 20-letni kierujący samochodem dostawczym nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wypadł z łuku drogi i zderzył się czołowo z dwoma jadącymi przeciwległym pasem jezdni pojazdami osobowymi. 70-letni kierujący jednego z nich w stanie zagrażającym życiu został przewieziony do szpitala.

Pamiętajmy, że zimą bardzo szybko zapada zmrok, a dni są krótkie, co dodatkowo nie ułatwia zarówno jazdy samochodem, jak i poruszania się pieszych. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego również zwracają uwagę na przemieszczanie się poza terenem zabudowanym bez wymaganych odblasków. Takie nieodpowiedzialne zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego może skutkować potrąceniem, a w skrajnych przypadkach nawet utratą życia.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Szczepienia przeciwko koronawirusowi – PCUZ na liście placówek

Poprzedni artykuł

„Mały ZUS plus” – opcja już dostępna dla przedsiębiorców

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like