Głogowska biblioteka zaprasza na kolejne ciekawe spotkanie online w ramach sygnalizowanego w naszym portalu projektu „Indologia w Głogowie”.

Partnerem cyklu jest Instytut Orientalistyki z UAM w Poznaniu. Celem projektu jest przybliżenie głogowianom kultury, literatury oraz współczesnej sytuacji społeczno-politycznej Indii. Tym razem tematem będzie joga, a w jej tajniki wprowadzi nas prof. Sven Sellmer z Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Prof. Sven Sellmer jest indologiem, który od roku 2004 pracuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie wykłada sanskryt i filozofię indyjską. Od połowy lat 90. tłumaczy z języka polskiego, angielskiego i sanskrytu na niemiecki teksty z dziedziny nauk humanistycznych, eseje i beletrystykę. Z języka polskiego przełożył m.in. dzieła Henryka Elzenberga, Czesława Miłosza, Mariana Pankowskiego i Zyty Rudzkiej.

„Joga – co to właściwie jest?” – spotkanie online – czwartek – 8 kwietnia 2021 – godz. 19:00 – profil Facebook Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie

Hulajnogi elektryczne uregulowane prawnie. Gdzie można nimi jeździć?

Poprzedni artykuł

Pamięć o ofiarach wojny nie ustaje – pomnik ofiar z 1945 będzie odnowiony

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like