PolkowiceSportVideo

Co czuje zawodnik, gdy podnosić ma ciężar? 41. Turniej Barbórkowy był bardzo udany [VIDEO]

0

Kibice dopingowali wszystkich zawodników. Z Polski i zza granicy, bo w tym roku zawody nabrały charakteru międzynarodowego. Poziom sportowy 41. Turnieju Barbórkowego był bardzo wysoki. Najlepszy z Polaków Arkadiusz Michalski zajął drugie miejsce, a to wydarzenie – zapowiadane w naszym portalu – z pewnością dodało atrakcyjności tegorocznej Barbórce z Zagłębiu Miedziowym.

41 Turniej Barbórkowy w Polkowicach po raz pierwszy w historii urósł do rangi zawodów międzynarodowych. Na pomoście mogliśmy zobaczyć 11 znakomitych sztangistów, w tym 5 obcokrajowców z czołówki europejskiej. Barwy Górnika Polkowice reprezentowali: Jakub Michalski oraz Tomasz Rosoł.

Rywalizacja turniejowa rozpoczęła się od rwania. Tutaj największym ciężarem popisał się zawodnik Izraela – David Litvinov, który wyrwał sztangę ważącą 175 kg. Tuż za nim uplasował się Peter Nagy z Węgier uzyskując 167 kg, natomiast trzecim zawodnikiem po rwaniu był Radoslav Tatarcik ze Słowacji podnosząc sztangę o 166 kg. Najlepszy z naszych zawodników – Arkadiusz Michalski wyrwał ciężar 165 kg.

W podrzucie sztanga ważyła już znacznie więcej. Tutaj bój o pierwsze miejsce w turnieju stoczyli: Jiri Orsag z Czech oraz Arkadiusz Michalski (Budowlani Opole) – wychowanek Górnika Polkowice. Walka o zwycięstwo w turnieju toczyła się do ostatniego podejścia. Arkadiusz Michalski w swojej trzeciej próbie podrzucił sztangę ważącą 218 kg. Niestety nie wystarczyło to jednak do zwycięstwa. Klasą dla siebie tego dnia był Jiri Orsag z Czech, który w ostatnim podejściu podniósł ciężar 237 kg i w punktacji Sinclaira uzyskał 413,4 punkty wyprzedzając Arkadiusza Michalskiego zaledwie o 0,3 punkta.

Każdy z zawodników otrzymał tradycyjne dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe i pieniężne. Zwycięzca zawodów otrzymał czek o wartości 10 tys. zł. Oprawa turnieju była niesamowita. Występy artystyczne, konkursy a także część muzyczna zrobiła duże wrażenie na licznie przybyłych kibicach. Wszystko udało się zapiąć na ostatni przysłowiowy guzik. Turniej Barbórkowy przeszedł do historii. Zdanie wielu sympatyków podnoszenia ciężarów jak również samych zawodników, był to najlepszy turniej jaki odbył się do tej pory w Polsce.

A co czuje zawodnik stojąc już przed sztangą i kibicami? Jaka była atmosfera zmagań i rywalizacji w Polkowicach? Zobacz nasze video.

VIDEO / RELACJA: Dariusz Nowakowski
TEKST / FOTO: polkowice.eu

To był bardzo dobry weekend dla sportu w Zagłębiu Miedziowym

Previous article

Jarmark i zagubiona dziewczynka – uważajmy, bo chwila nieuwagi może wiele kosztować

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like