• W porze nocnej funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy – na ul. Księdza Piotra Ściegiennego – zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy. 

Kierujący podczas rozmowy z policjantami swoim zachowaniem wzbudził podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Policjanci na miejscu użyli testera, który wskazał, iż w organizmie 25-latka znajduje się substancja psychotropowa z grupy amfetamina/metamfetamina. Po dokonaniu przeszukania kierującego, ujawniono i zabezpieczono kilka porcji skrystalizowanej substancji oraz suszu roślinnego.

Wykonane badanie potwierdziło, że środki odurzające jaki posiadał przy sobie kierujący to marihuana i metamfetamina. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Teraz usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego, za który sąd może orzec karę pozbawienia wolności do 2 lat.

  • Policjanci drogówki jadący ul. Legnicką w Chojnowie, minęli samochód osobowy, w którym rozpoznali kierującego posiadającego zakaz prowadzenia pojazdów.

Natychmiast zawrócili radiowóz i wydali sygnały do zatrzymania. Podczas kontroli mężczyzna nie był zdziwiony widokiem mundurowych, bo znany był funkcjonariuszom z wcześniejszych interwencji. Sprawdzenie kierującego w policyjnym systemie potwierdziło, że 30-latek nie posiada prawa jazdy – tak jak przypuszczali funkcjonariusze. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Sąd Rejonowy w Złotoryi wobec mężczyzny wydał aż sześć zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, do których zatrzymany się nie stosował. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Poprzez: KMP Legnica

Komunikacja miejska przekroczyła kolejną granicę

Poprzedni artykuł

Pomyśl o studiach! Drugi nabór na studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy!

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like