Fot. W.Petera

Dolnośląska Izba Rolnicza i Dolnośląskie Centrum Mikroorganizmów w ramach swojej działalności zapraszają rolników do udziału w bezpłatnych badaniach gleb na gruntach rolnych. Analiza gleby jest bardzo ważna. Dzięki niej wiadomo w jakiej kondycji jest ziemia i dzięki temu możliwe jest zaplanowanie właściwego nawożenia.

– Przeprowadzamy specjalistyczne badania gleby polegające na określeniu liczby bakterii, grzybów, promieniowców, bakterii udostępniających N,  P, K, Fe, bakterii wpływających na wzrost korzenia, bakterii zabezpieczających roślinę przed stresem, bakterii fermentacji mlekowej, bakterii cellulolitycznych czy bakterii chitynolitycznych. Dodatkowo przeprowadzimy poszerzone badania standardowe min. z zakresu poziomu próchnicy, zawartości węgla organicznego i analizy jakościowej oraz ilościowej pozostałości środków ochrony roślin na około 400 związków – mówi Urszula Solińska – Marek , dyrektor Biura Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Dowiedzieliśmy się , że izba poszukuje rolników posiadających gospodarstwo ekologiczne lub uprawiających ekologicznie w klasach bonitacyjnych  II, III a, III b, IV a, IV b i V oraz rolników konwencjonalnych z polami silnie schemizowanymi z klasy IV a, IV b i V.

– Chętnych  prosimy  o wypełnienie Protokołu  Pobierania  Próbek i przesłanie skanu na adres: badanie@datii.pl. Po otrzymaniu protokołu nasi doradcy po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, sami pobiorą próby glebowe – dodaje dyrektor Biura DIR.

Formularz Protokołu Pobierania Próbek zamieszczony jest na stronie internetowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej: https://izbarolnicza.pl

Depresji nie trzeba się wstydzić – szybko rozwija się Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego

Poprzedni artykuł

Kredyt z dotacją NFOŚiGW na wymianę ogrzewania i termomodernizację budynków jednorodzinnych i mieszkań

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like