Fot. W.Petera

 Credit Agricole oferuje kredyty na wymianę ogrzewania i termomodernizację domów jednorodzinnych i mieszkań, z dotacją w programie „Czyste Powietrze”. Klienci mogą otrzymać  nawet  120 tys. zł kredytu i dofinansowanie w wysokości 37 tys. zł.

 – Ścieżka kredytu z dotacją, którą Credit Agricole wprowadził w ramach programu „Czyste Powietrze”, pomoże klientom pokryć koszty wymiany starych źródeł ciepła na bardziej efektywne oraz termomodernizacji budynków. Inwestycja może obejmować między innymi pompę ciepła czy panele fotowoltaiczne Z programu mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych oraz lokali mieszkalnych wydzielonych w budynkach jednorodzinnych z wyodrębnioną księgą wieczystą – informuje Wydział Promocji i Komunikacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Dowiedzieliśmy się , że w Credit Agricole klienci mogą skorzystać z dwóch rodzajów kredytów w ramach programu: kredytu gotówkowego Czyste Powietrze, który jest dostępny w placówkach Credit Agricole oraz kredytu ratalnego Czyste Powietrze, który oferują wybrani partnerzy biznesowi banku. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego to 100 tys. zł, spłatę można rozłożyć nawet na 108 rat, a RRSO wynosi 7,39 proc. W przypadku kredytu ratalnego klient może ubiegać się o kwotę 120 tys. zł i rozłożyć go na maksymalnie 120 rat. RRSO kredytu ratalnego wynosi 6,92 proc. W ramach programu „Czyste Powietrze” klienci mogą liczyć na dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, sięgającą aż 37 tys. zł (w przypadku podwyższonego poziomu dofinansowania).

 

– Biznes musi być odpowiedzialny. Za ludzi, którzy żyją wokół i za środowisko, w którym wszyscy żyjemy. W Credit Agricole ekologiczne zaangażowanie jest częścią naszego biznesowego DNA i mamy je wpisane do strategii. Od zeszłego roku realizujemy kampanię edukacyjną #mniejplastiku. Zachęcamy klientów do otwierania konta z pierwszą w Polsce kartą z ekotworzywa, sprzątamy góry, lasy i rzeki. Nie mieliśmy więc żadnych wątpliwości, że warto przyłączyć się do programu „Czyste Powietrze” i walczyć również z problemem smogu – mówi Piotr Kwiatkowski, prezes zarządu banku Credit Agricole.

– Credit Agricole jako kolejny bank w „Czystym Powietrzu”, to przede wszystkim nowe kanały dystrybucji informacji o naszym programie i dostępnych dotacjach na wymianę tzw. kopciuchów i termomodernizację domów jednorodzinnych. Mam nadzieję, że wraz z poszerzającą się listą partnerów „Czystego Powietrza” będzie przybywało świadomych Polaków zdecydowanych na ekologiczne rozwiązania, których efekty odczują przyszłe pokolenia. Z pewnością ułatwią to wyszkoleni doradcy bankowi, którzy będą pomagać w złożeniu oraz prawidłowym wypełnieniu wniosku o dotację na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego – dodaje  Paweł Mirowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Program „Czyste Powietrze” to projekt, który służy poprawie jakości powietrza oraz zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych w Polsce. Program jest wdrażany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, we współpracy z szesnastoma wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

 

 

 

 

 

 

Bezpłatne badanie gleby

Poprzedni artykuł

Głogów: Organizacja ruchu na Wszystkich Świętych

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like