Podpisana została umowa na budowę ścieżki rowerowej i chodnika wraz z oświetleniem prowadzących do ROD „Relaks” w Polkowicach.

Zakres prac obejmuje budowę chodnika i ścieżki rowerowej wraz z oświetleniem wzdłuż Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Przemysłową do skrzyżowania z ulicą 11 Lutego – mówi Piotr Gambal z referatu inwestycji w urzędzie gminy, który jest też szefem Zespołu ds. Rozplanowania Ścieżek Rowerowych Gminy Polkowice. Technologia wykonywanych robót polegać będzie, między innymi, na zdjęciu humusu wraz z wycięciem drzew, a kolejno – ułożeniu sieci oświetlenia oraz wykonania warstw konstrukcyjnych nawierzchni.

Umowa została podpisana 1 grudnia. Prace mają być wykonane do czterech miesięcy. Inwestycja będzie kosztować prawie 423 tys. zł. Ta inwestycja zostanie zrealizowana głównie z myślą o działkowcach i rowerzystach, wpisując się w nasze działania związane z rozbudową sieci dróg rowerowych na terenie gminy – mówi burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki. Stworzymy tam bezpieczny, oświetlony ciąg pieszo-rowerowy. Będą też zastępcze nasadzenia drzew.

Przypomnijmy, że na początku listopada podpisana została umowa z projektantem na opracowanie dokumentacji technicznej dotyczącej tras turystyczno-rowerowych na terenie całej gminy, w oparciu o dostarczone propozycje. Na przełomie stycznia i lutego spodziewane są informacje od projektanta, jeśli chodzi o możliwość ich realizacji.

Tymczasem w Polkowicach kończy się budowa Alei Jana Pawła II ze ścieżką rowerową wzdłuż drogi. Podobne powstaną podczas rewitalizacji parku przy ul. Kopalnianej oraz projektowanej przebudowy ulic Przemysłowej i Kopalnianej – od DK 3 do skrzyżowania z ul. Działkową. W najbliższych planach jest opracowanie dokumentacji technicznej na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. 11 Lutego.

Zagrożenia i szanse dla mediów w dobie pandemii – debata z udziałem top menadżerów medialnych

Poprzedni artykuł

Włamanie do pracowni pirograficznej – sprawca schwytany i musi się liczyć z karą

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like