Policjanci z Rudnej, patrolując teren, na jednej z ulic zauważyli samochód w przydrożnym rowie. Stał przy nim mężczyzna – jak się po chwili okazało właściciel pojazdu.

Mężczyzna powiedział policjantom, że kierując tym autem, stracił nad nim panowanie, a następnie wpadł do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze czując od mężczyzny woń alkoholu, postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 2 promile. Dodatkowo, okazało się, że 51-latek nie powinien kierować samochodem, gdyż nie posiada do tego uprawnień.

Na pytanie funkcjonariuszy, dlaczego bez prawa jazdy i do tego w takim stanie zdecydował się wybrać w podróż, mężczyzna odpowiedział, że… dzień wcześniej miał urodziny, rano… wypił jedno piwo i ok godz. 13:00 poczuł pilną potrzebę… udania się do sklepu.

Rzecz jasna nic nie tłumaczy tak nieodpowiedzialnego zachowania. Mężczyzna będzie teraz musiał odpowiedzieć za swój czyn przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz bardzo wysoka kara finansowa.

  • Znajdowanie samochodów miewa czasem inny przebieg niż na wyżej opisanym przykładzie. Policjanci z legnickiej komendy miejskiej zostali powiadomieni o kradzieży auta osobowego koloru czarnego. Straty, jakie oszacowała pokrzywdzona to kwota 130 tys. złotych.

Funkcjonariusze, od razu przystąpili do działań poszukiwawczych za skradzionym samochodem. Wspólne działania legnickich i lubińskich policjantów doprowadziły do odzyskania dwóch skradzionych samochodów. Trafiono zarówno na pojazd, którego kradzież zgłoszono w Legnicy, jak i inny samochód.

W sprawie tej zatrzymano 31-letniego mieszkańca Wrocławia. Usłyszał on usłyszał w legnickiej prokuraturze zarzuty kradzieży z włamaniem. Prokurator, zastosował wobec mężczyzny, środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za kradzież z włamaniem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskane pojazdy o łącznej wartości 265 tys. zł zostały zabezpieczone i wkrótce trafią do prawowitych właścicieli.

Poprzez: KPP Lubin

Kultura w sieci – program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Poprzedni artykuł

Pochodzą z przeszłości, ale wyznaczają plan na dzisiaj i jutro – gmina Lubin ma plan troski o zabytki

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like