Nietrzeźwy kierowca jest zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki prawidłowej i odpowiedzialnej reakcji świadków, głogowscy policjanci zatrzymali w miniony weekend dwie nietrzeźwe osoby kierujące samochodami.

  • Przypadek pierwszy – sobota. Dzięki informacji od kierowcy, który obserwował wyczyny i niebezpieczną jazdę całą szerokością ulicy, kierującego luksusowym samochodem, policjanci prewencji zatrzymali 41-letniego, mieszkańca gminy Grębocice. Mężczyzna miał 2,78 promila alkoholu w organizmie. Podczas zatrzymania stawiał opór i policjanci musieli użyć wobec niego, siły fizycznej i kajdanek.
  • Przypadek drugi – niedziela. Dzięki informacji od obsługi jednego ze sklepów na terenie Głogowa, policjanci ruchu drogowego zatrzymali 66-letnią kobietę, która po zakupach usiłowała odjechać autem osobowym. Było od niej wyraźnie czuć alkohol. Od dalszej jazdy powstrzymało ją zabranie kluczyka ze stacyjki samochodu. Wezwani policjanci zatrzymali głogowiankę, a wynik jej badania na trzeźwość wskazał 0,72 promila alkoholu w organizmie.

Obojgu zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata uprawnień do kierowania. Sąd obligatoryjnie wymierza również w takich przypadkach karę nawiązki w wysokości co najmniej 5 tys. zł.

Bardzo ważna jest postawa osób, które widząc taką sytuację, starają się zapobiec potencjalnej tragedii na drodze.

Poprzez: KPP Głogów

Uroczy legwan pilnie poszukiwany!

Poprzedni artykuł

Demografia już jest najpoważniejszym wyzwaniem – biznes i samorządy muszą szukać wspólnego mianownika w lokalnej społeczności [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: