LubinBiznes

Demografia już jest najpoważniejszym wyzwaniem – biznes i samorządy muszą szukać wspólnego mianownika w lokalnej społeczności [VIDEO]

0

KGHM Polska Miedź SA oraz samorządy Zagłębia Miedziowego mają wspólny cel. Jest nim poprawa życia mieszkańców rodzin. Debata na ten temat odbyła się wczoraj z inicjatywy koncernu w Lubinie.  

Samorządowcy: wójtowie, burmistrzowie i prezydenci oraz przedstawiciele zarządu spółki spotkali się na konferencji poświęconej metodom i środkom efektywnego wspierania rodziny na poziomie samorządu gminnego, a więc tego, który na co dzień jest najbliżej prozaicznych problemów, ale też potrzeb i planów rodzin. Szczęśliwy człowiek to, także dobry i efektywny pracownik podkreślił na wstępie spotkania prezes zarządu KGHM Polska Miedzi Marcin Chludziński.

W pierwszej części konferencji zorganizowanej z inicjatywy KGHM Polska Miedź SA, był czas na debatę panelową. Prelegenci i dyskutanci skupili się na uzasadnieniu dla wspierania rodziny na poziomie jednostek samorządu terytorialnego.

  • Dr Krzysztof Szwarc – wykładowca w Katedrze Katedra Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu – mówił o perspektywach demograficznych i poważnych zagrożenia z nich wynikających. Uzyskaliśmy wypowiedź eksperta dla naszego portalu – można ją obejrzeć w relacji video.
  • Na temat roli i znaczenia firm rodzinnych na rynku i wobec społeczności lokalnej mówiła Małgorzata Małecka – członek rady ACCA w Polsce i ekspertka Polskiej Izby Biznesu oraz Wielkopolskiej Izby Gospodarczej w Poznaniu.
  • Zofia Dzik – członek Rady Ekspertów Forum Rad Nadzorczych przy Giełdzie Papierów Wartościowych skupiła uwagę uczestników konferencji na ekosystemie człowieka i rodziny w kontekście rynku pracy oraz globalnych trendów społecznych i technologicznych.

Najczęściej pojawiającym się wątkiem wczorajszej debaty, ale rozmów w grupach tematycznych oraz podczas kuluarowych wymian opinii, było jedno z największych zagrożeń, z którym będzie musiało zmierzyć się nie tylko Zagłębie Miedziowe, ale i cała Polska. To niż demograficzny.

Polsce grozi brak zastępowalności pokoleń, a nasze społeczeństwo będzie starzeć się z każdym rokiem. To zjawisko niewątpliwie wysuwa się na plan pierwszy w strategiach samorządów, których liderzy patrzą perspektywicznie na swoje gminy.

Dariusz Nowakowski

Alkohol i kluczyki są jak zapałki w ręku dziecka – na szczęście coraz reagujemy na karygodne zachowania pijanych kierowców

Poprzedni artykuł

Ulice i parkingi oddane do użytku – dwie drogowe inwestycje w Głogowie zakończone

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: