Wielokrotnie poniżani członkowie rodziny długo wahali się, zanim zdecydowali się powiadomić kogoś o swoim problemie. Wreszcie jednak pokrzywdzeni się o pomoc do policji, a funkcjonariusze natychmiast zareagowali i zatrzymali agresywnego 33-latka, który ostatecznie został odizolowany od pozostałych domowników.

Sprawca znęcał się nad swoją rodziną nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. W domu nie brakowało wyzwisk oraz sytuacji poniżających i ośmieszających domowników. Kiedy ostatecznie do drzwi zapukali policjanci, agresor spotkał się z ich zdecydowaną postawą.

Funkcjonariusze będąc świadkami agresji 33-latka wobec bliskich natychmiast zatrzymali konfliktowego mieszkańca Polkowic. Dzięki zebranym przez funkcjonariuszy dowodom 33-latkowi przedstawiono zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad swoją rodziną, a Sąd Rejonowy w Lubinie zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Bicie, krzyki, awantury, znęcanie fizyczne i psychiczne – to tajemnica wielu polskich rodzin. „To, co dzieje się w domu powinno w domu pozostać.”, „To sprawa rodzinna.” W taki właśnie sposób ofiary przestępstw związanych z przemocą w rodzinie tłumaczą często fakt nieinformowania Policji o sytuacji, w jakiej się znajdują. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii.

  • Przypominamy! Masz prawo złożyć na Policji lub w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec osoby, która krzywdzi Ciebie i Twoją rodzinę.
  • Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc powtórzy się. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno.
  • Nie bądź obojętny! O powiadomienie organów ścigania prosi się też ludzi, którzy o takich zjawiskach wokół nich wiedzą, choć nie są bezpośrednio zaangażowani.
Poprzez: KPP Polkowice

Budżet trudny, ale ambitny

Poprzedni artykuł

„Odbudowa kładki w Lubinie jest możliwa” – znamy odpowiedź wrocławskiej GDDKiA

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like