• Do lubińskiej komendy Policji dotarło zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który pomimo zakazu zbliżania się do swojej 81-letniej matki, wtargnął do domu i awanturuje się.

Niezwłocznie na miejsce został wysłany patrol wydziału prewencji. Funkcjonariusze zastali zgłaszającą kobietę, która w trakcie rozmowy poinformowała policjantów, że jej syn stosuje wobec niej przemoc. Wyrodny syn popychał swoją matkę, ośmieszał, krytykował, szarpał, wyzywał słowami wulgarnymi, ograniczał kontakty, groził, a nawet nawoływał ją do opuszczenia mieszkania. Seniorka postanowiła przerwać dramat toczący się w jej mieszkaniu i złożyła zawiadomienie.

Podczas interwencji 53-latek był bardzo agresywny zarówno do swojej mamy jak i policjantów. Stawiał opór i nie wykonywał poleceń policjantów. Był nietrzeźwy. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna posiadał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Agresor trafił do policyjnej celi i w stosunku niego został zastosowany przez sąd środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skłonnością do stosowania przemocy wykazało troje innych osób podejrzanych o pobicie mężczyzny. Rzecz działa się na jednej z ulic w Lubinie.

Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy i pieniądze w kwocie 100 zł. Na miejsce niezwłocznie udał się patrol wydziału prewencji. Policjanci zastali pokrzywdzonego, którym okazał się 34-letni mieszkaniec Wrocławia. Mundurowi do czasu przyjazdu karetki pogotowia udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej.

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy, wyszło na jaw, że w pobiciu udział brali mężczyźni w wieku 44 i 35 lat i jego koleżanka w wieku 38 lat. Śledczy ustalili miejsce pobytu pary, gdzie dokonali ich zatrzymania. Cała trójka trafiła do policyjnej celi.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec kobiety i młodszego z mężczyzn tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. Wobec 44-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Za kradzież rozbójniczą może grozić podejrzanym do 12 lat więzienia.

Poprzez: KPP Lubin

Ważne i potrzebne zadania infrastrukturalne – w Polkowicach inwestycje nie ustają

Poprzedni artykuł

W Legnicy e-obrony – uczelnia im. Witelona egzaminuje online

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: