Szacujemy, że rokrocznie uratujemy do 3 hektarów lasów, które w przeciwnym razie byłyby przeznaczone na produkcję papieru wykorzystywanego przez nasze oddziały. Digitalizacja zwiększa efektywność pracy, zmniejsza koszty i wpływa korzystnie na środowisko.

Tak opisuje kolejną istotną zmianę organizacyjną w miedziowym koncernie, dyrektor naczelny Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji Ireneusz Jazownik. KGHM Polska Miedź S.A. wprowadza elektroniczny obieg dokumentów.

Jak wyliczono, od początku 2019 roku w całym KGHM zużyto łącznie 3,5 tony dokumentów papierowych. Przy założeniu sporządzenia jednego dokumentu w minutę kosztowało to 229 tysięcy minut czasu pracy, której wartość specjaliści wycenili na ponad 1 mln złotych. Korzyści z projektu są imponujące: rocznie 3,5 tony mniej dokumentów papierowych oraz sięgające miliona złotych oszczędności.

Założeniem systemu elektronicznego obiegu dokumentów jest zmianę powyższej statystyki. Będzie oszczędniej i proekologicznie. Wdrożenie eRW to ostatni etap digitalizacji procesu realizacji zamówień. Zastąpimy papierowe dowody księgowe (RW) dokumentem elektronicznym (eRW). Wszystkie operacje związane z zamówieniami, odnawianiem stanów naszych zasobów będą odnosić się do aktualnego stanu w magazynach – wyjaśnia dyrektor Departamentu Zarządzania Łańcuchem Dostaw w KGHM Mariusz Drozdowski.

Wprowadzenie projektu poprzedziły warsztaty dla przedstawicieli dziewięciu Oddziałów KGHM. Zapoznano ich z całym procesem elektronicznego obiegu dokumentów eRW i przeprowadzono ćwiczenia testując i udowadniając w praktyce zalety nowego systemu. Pracownicy począwszy od etapu zarezerwowania, przygotowania i zaksięgowania towaru na magazynie skupią się na procesach typowo fizycznych, a wszystkie aktywności dotyczące pobrania i rezerwacji wykona za nich system elektroniczny. Korzyści wejścia w życie zasad eRW to uwolnienie czasu pracy uczestników procesu, którzy poświęcali godziny pracy na zatwierdzanie dokumentów papierowych. To także wzrost efektywności finansowo-procesowej oraz sukces proekologiczny.

KGHM od początku bieżącego roku wdraża nową strategię, która wśród określonych w dokumencie głównych kierunków zakłada nacisk na ekologiczność produkcji, wprowadzenie założeń gospodarki obiegu zamkniętego i elektromobilność. W ramach kierunku E-przemysł zakładana jest systematyczna digitalizacja procesów i wprowadzenie koncernu w czwartą rewolucję przemysłową.

Poprzez: kghm.com.pl

Determinacja, pracowitość i wiara – mieszkańcy Gołogłowic uratowali swój kościół parafialny

Poprzedni artykuł

Niepełnoletni agresor – kara nieuchronna, ale co z wychowaniem?

Następny artykuł

1 Komentarz

  1. Cudownie, jeszcze tylko nie trujcie arsenem w Legnicy i będzie cacy

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: