Fot. UG Żukowice

Na terenie Gminy Żukowice końca nie mają akty wandalizmu i bezmyślne pozbywanie się odpadów przez mieszkańców. Pomimo apeli i próśb ze strony urzędników, nic się nie zmienia na lepsze. Śmieci są rozrzucone po lasach, łąkach, w rowach i na drogach. Zawzięcie niszczone są też boiska do gry w piłkę, wiaty przystankowe czy place zabaw. Urząd Gminy Żukowice przypomina – wszyscy płacimy za niszczenie otoczenia.

Nawet świeżo zamontowana furtka w ubiegłym tygodniu na boisku w Nielubi również padła łupem złodziei – to dramat! Takim działaniom ponownie mówimy głośno NIE! Zadbajmy o nasze otoczenie! Reagujmy! – apelują urzędnicy z Gminy Żukowice.

Gmina przypomina, że wszyscy mieszkańcy płacą za występki wandali i nieodpowiedzialnych “śmieciarzy”. Co więcej, śmieci regularnie odbierane są spod naszych posesji, organizowane są również zbiórki elektrośmieci, wielkogabarytów, zużytych opon. Ponadto zalegające odpady można nieodpłatnie zawieźć do PSZOK w Biechowie przy ul. Komunalnej 3. Jest tyle opcji utylizacji, a mimo to dookoła nas odkrywamy coraz to nowe, dzikie wysypiska – przyznają z żalem urzędnicy.

Wszystkie próby kradzieży i nielegalny wywóz śmieci będzie zgłaszany na policję. Każdy, kto jest świadkiem wandalizmu, niszczenia mienia i zaśmiecania otoczenia proszony jest o natychmiastowy kontakt z Policją lub Urzędem.

Fot. UG Żukowice

Chcą dopasować cykl kształcenia do oczekiwań rynkowych

Poprzedni artykuł

Lubin: 30-latka pod wpływem narkotyków dachowała do rowu. Ukryła się przed policją w krzakach

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like