Mamy niechcianą być może okazję, aby poznawać świat i chłonąć dzieła ludzkiej inwencji. Czasu epidemii nie musi być zmarnowany. Przestrzegajmy zasady #zostańwdomu oraz ograniczeń pozadomowej aktywności, a jednocześnie zwiedzajmy ciekawe zakątki i miejsca naszego regionu w ramach cyklu #ZwiedzajWirtualneMuzea.

Z pomocą przychodzi technologia, oferując zwiedzanie niezwykle ciekawych wystaw bez wychodzenia z domu lub chociaż możliwość spojrzenia na część eksponatów przez fotogalerię.

Zapraszamy na jedną z wystaw dedykowanych Zbrodni Lubińskiej w Muzeum Historycznym w Lubinie.

Wystawa poświęcona jest tragicznym wydarzeniom z 31 sierpnia 1982 roku, gdy z od kul z milicyjnej broni zginęło trzech górników: Michał Adamowicz, Mieczysław Poźniak i Stanisław Trajkowski. Nowoczesna, multimedialna ekspozycja jest hołdem dla zamordowanych i lekcją współczesnej historii Lubina dla żyjących.

Oryginalne dokumenty, a przede wszystkim fotografie autorstwa Krzysztofa Raczkowiaka i Ryszarda Bobera pokazują przebieg jednego z najtragiczniejszych dni w powojennej historii miasta. Wielkoformatowe wydruki, projekcja multimedialna, archiwalne nagrania i efekty dźwiękowe (okrzyki demonstrantów, odgłosy wystrzałów) oddają klimat pamiętnego 31 sierpnia 1982 roku. To po prostu trzeba zobaczyć – dzisiaj wirtualnie, a gdy tylko okoliczności zmienią się na lepsze, także osobiście.

Kościół i samorząd idą razem – pomoc dla seniorów w Głogowie [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Afrykański pomór świń (ASF) – gmina Rudna w żółtej strefie ochronnej

Następny artykuł

2 Komentarze

  1. […] prac koncepcyjnych i logistycznych koordynuje Muzeum Historyczne Lubina, do zwiedzania którego zapraszaliśmy wczoraj w naszym portalu. Miasto aportem wkłada w całe przedsięwzięcie kilkuletnie zwolnienie z wszelkich opłat dla […]

  2. […] i ma siedzibę w samym centrum miasta, jakim jest lubiński ratusz. Odwiedzaliśmy to miejsce wiosną tego roku, gdy wszyscy mogliśmy sięgać po skarby kultury tylko wirtualnie. Byliśmy tutaj także wiosną […]

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like