Zmiany w Sobinie. Sołtys odwołana

Do świąt Bożego Narodzenia powinniśmy poznać nowego sołtysa i członków rady sołeckiej w Sobinie. Podczas ostatniego zebrania dziewięć głosów zadecydowało o odwołaniu Eweliny Turkiewicz i ówczesnej rady sołeckiej.

Zebranie wiejskie zorganizowano z inicjatywy mieszkańców sołectwa. W sobińskiej świetlicy zebrało się około 150 osób. Podczas zebrania przeprowadzono głosowanie nad wnioskiem dotyczącym odwołania pani sołtys i rady sołeckiej Sobina. Dziewięć głosów zadecydowało o odwołaniu rady i sołtys Eweliny Turkiewicz.

Dziękuję pani sołtys Ewelinie Turkiewicz i radzie sołeckiej za trud i zaangażowanie, jakie włożyliście w pracę na rzecz mieszkańców Sobina – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – To niełatwa, ale niezwykle ważna praca nie tylko na rzecz sołectwa, ale i całego, polkowickiego samorządu. W czasie państwa kadencji udało się w Sobinie zrealizować wiele ciekawych i wartościowych projektów, za które szczerze dziękuję.

Wybór nowego sołtysa i rady sołeckiej nastąpi w ciągu 30 dni od dnia odwołania, a więc licząc od 17 listopada. O terminie zebrania wiejskiego poinformujemy na gminnej stronie internetowej i, o ile nie zostanie wyznaczony termin wcześniejszy, w następnym wydaniu Gazety Polkowickiej.

Następny wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Ostatnie aktualności